Ale kino+
alekino+
Film. Dicte odc. 9

Dicte odc. 9

Dicte, Season 1, del 9
serial kryminalny, Dania, 2013, 50 min.
reżyseria: Jannik Johansen
obsada: Emilie Kruse, Iben Hjejle, Lærke Winther Andersen, Lars Brygmann
Premiera w Ale kino+: 29.07.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 96 miejsce w rankingu
Dicte odc. 9

Duński serial kryminalny, wpisujący się w najlepsze tradycje skandynawskiej powieści detektywistycznej. Tytułową bohaterką jest dziennikarka śledcza, która wraz z policją bierze udział w zagmatwanych dochodzeniach. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm.

Akcja odcinka rozpoczyna się w momencie, kiedy Dicte kończy przeprowadzać wywiad z prominentną polityk, Francescą Olsen. Wtedy właśnie niedaleko miejsca ich spotkania eksploduje bomba. Wybuch zabija młodą kobietę, Miriam, ale Dicte jest przekonana o tym, że celem tak naprawdę była Francesca. Nikt jednak nie przychyla się do jej teorii. Tymczasem syn Dicte, którym okazał się Peter Boutrup, uciął z nią wszelkie kontakty po tym, jak nie mogła mu pomóc i oddać do przeszczepu własnej nerki. Mężczyzna został niedawno wypuszczony z więzienia a policja znajduje odciski jego placów na miejscu wybuchu. Dicte prosi Wagnera, aby dał jej 24 godziny na odnalezienie Petera i wyjaśnienie sprawy.

"Dicte" to serial oparty na bestsellerowych powieściach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm i wpisuje się w skandynawską tradycję kryminału, gdzie bohaterkami są silne, niezależne kobiety - wystarczy wymienić tutaj znane widzom inspektor Irene Huss, detektyw Sarę Lund z "The Killing" czy Sagę Norén z "Mostu nad Sundem".

ODCINKI

Dicte
Dicte odc. 1
Dicte odc. 2
Dicte odc. 3
Dicte odc. 4
Dicte odc. 5
Dicte odc. 6
Dicte odc. 7
Dicte odc. 8
Dicte odc. 10
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...