Ale kino+
alekino+
Film. Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Why Are We Creative: The Centipede's Dilemma
Film dokumentalny, Niemcy, 2018, 84 min.
reżyseria: Hermann Vaske
obsada: Angelina Jolie, Marina Abramovic, Mariya Alyokhina, Weiwei Ai
Premiera w Ale kino+: 7.07.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 36 miejsce w rankingu
Dlaczego jesteśmy kreatywni?

30 letnia podróż: najbardziej intrygujący artyści i myśliciele z dziedziny sztuk wizualnych, muzyki, filmu, aktorstwa, literatury, filozofii, polityki, biznesu i nauki są pytani o to samo: "Dlaczego jesteś kreatywny?".

50 rozmów przeprowadzanych przez 30 lat. Jedno pytanie. Hermann Vaske zabiera nas w niezwykłą filmową podróż, w której spotkamy się z największymi postaciami współczesnej kultury i popkultury. To oni mają największy wpływ na to co oglądamy, czego słuchamy, w co się ubieramy i jak myślimy. Wszyscy są pytani o to samo, przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteście kreatywni? Poznamy odpowiedzi inspirujące, niektóre nawet szokujące, ale też takie, które potrafią wpłynąć na nasze życie. Na ekranie zobaczymy m. in. Angelinę Jolie, Quentina Tarantino, Davida Lyncha, Bono czy Stephena Hawkinga.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...