Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Do widzenia, do jutra

Do widzenia, do jutra


komediodramat, Polska, 1960, 80 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Barbara Baranowska, Grażyna Muszyńska, Teresa Tuszyńska, Zbigniew Cybulski
Premiera w Ale kino+: 15.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 134 miejsce w rankingu
Do widzenia, do jutra

Oparty na zdarzeniach z życia Zbigniewa Cybulskiego reżyserski debiut Janusza Morgensterna.

On, Jacek (Zbigniew Cybulski), jest reżyserem studenckiego teatrzyku w Gdańsku. Ona, Margueritte (Teresa Tuszyńska), córką francuskiego dyplomaty. Poznają się podczas wakacji. Jacek zaprasza Margueritte na tenisa, pokazuje zabytki i miejsca, w których toczy się artystyczne życie miasta. Obdarzony romantyczną duszą Jacek z każdą chwilą znajomości coraz bardziej zakochuje się w dziewczynie. Całkowicie zaniedbuje przy tym obowiązki i zaniepokojonych sytuacją przyjaciół. Dziewczyna nie potrafi jednak odwzajemnić uczuć chłopaka, który po jednym dniu gotów jest spędzić z nią resztę życia. Dla niej ta znajomość to jedynie wakacyjna przygoda, ulotna chwila przed wyjazdem z Polski.

Uhonorowany za reżyserię na MFF w Stratford "Do widzenia, do jutra..." to pierwszy pełnometrażowy film JANUSZA MORGENSTERNA. Obraz, w którym ze względu na luźną, epizodyczną narrację dopatrywano się podobieństw do francuskiej Nowej Fali, zdecydowanie różni się od powstających w tym czasie dokonań Polskiej Szkoły Filmowej. Film w dużym stopniu oparty jest na wątkach z życia Zbigniewa Cybulskiego. W scenariuszu napisanym przez Cybulskiego wspólnie z kolegą ze słynnego teatrzyku studenckiego "Bim-Bom", Bogumiłem Kobielą, znalazły się fragmenty prawdziwych przedstawień grupy. Cybulski pojawił się na ekranie w roli samego siebie, autentyczna jest też grana przez Teresę Tuszyńską postać Margueritte, która w rzeczywistości nazywała się Francoise Bourbon. Do atmosfery filmu Morgensterna nawiązuje rozbrzmiewająca w tle jazzowa muzyka Krzysztofa Komedy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...