Ale kino+
alekino+
Film. Dorastanie w sieci

Dorastanie w sieci

Growing Up Online
film dokumentalny, USA, 2008, 52 min.
reżyseria: John Maggio, Rachel Dretzin

Premiera w Ale kino+: 23.12.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 111 miejsce w rankingu
Dorastanie w sieci

Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w sieci? Czego szukają w wirtualnej rzeczywistości? Czy Internet pomaga wychowywać? Twórcy programu zapraszają w podróż po cyberprzestrzeni śladami jej najmłodszych użytkowników.

Internet to obecnie najważniejsze i najbardziej przystępne źródło informacji. Korzystając z jego nieograniczonych możliwości, młodzi ludzie szukają w nim odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania. Próbują w nim także odnaleźć sposoby na rozwiązanie swoich problemów. W sieci pozostają anonimowi, nie są oceniani, mają poczucie wolności. Nigdy jednak nie wiadomo, od kogo pochodzi odpowiedź czy porada, na którą trafią.

Dokument RACHEL DRETZIN pokazuje, że Internet pozwala młodym ludziom pokonać wiele swoich ograniczeń, jednak bez nadzoru rodziców może doprowadzić do tragedii. Syn Johna Hallinga przez kilka miesięcy był szykanowany w sieci. Chłopak nie mógł sobie z tym poradzić i odebrał sobie życie. Nastolatka Jessica Hunter od zawsze miała problemy z nawiązywaniem znajomości. W wieku 14 lat przyjęła pseudonim Autumn Edows i została gwiazdą Internetu. Wrzucała do sieci odważne zdjęcia i dzieliła się z użytkownikami intymnymi szczegółami ze swojego życia. Jej działalność śledziły setki fanów. Rodzice o podwójnej tożsamości swojej córki dowiedzieli się przypadkiem. Nie mogli uwierzyć, że Autumn Edows i Jessica Hunter to ta sama osoba.

Czy możliwe jest narzucenie granic cyberprzestrzeni? Czy można kontrolować aktywność dzieci w Internecie? Dokument pokazuje, jak cyfryzacja rzeczywistości wpływa na życie młodych ludzi i ich rodziców.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...