Ale kino+
alekino+
Film. DOSKONAŁE SUPERKOBIETY

DOSKONAŁE SUPERKOBIETY

Ultimate Super: Vixens
film dokumentalny, USA, 50 min.

Premiera w Ale kino+: 22.10.2006 r.
343

Wciągający dokument z serii "Ultimate Super" przedstawia tym razem dwadzieścia superkobiet, wymyślonych na łamach powieści, komiksów, gier komputerowych czy filmów, które na stałe zagościły w masowej - nie tylko męskiej - wyobraźni.

Są nieustraszone, doskonale piękne i odważne, znają wszelkie sztuki walki, bronią palną operują lepiej niż igłą i nitką, a zamiast gotować obiady wolą zbawiać świat. Od Kobiety-Kota do Elektry, od Leii do wojowniczej Xeny - od lat w komiksach, filmach, telewizji i grach komputerowych kobiety zajmują miejsca na początku rezerwowane wyłącznie dla bohaterów męskich. W przeciwieństwie do superbohaterów superkobiety mają jednak dużo bardziej złożoną naturę. Są po kobiecemu zazdrosne, zawistne i mściwe, a za ich słodkimi buziami kryją się niekiedy bardzo niecne zamiary. Trudno się dziwić - nadzwyczajne zdolności i ponadludzka siła nie odebrały im przecież chwiejnej, emocjonalnej natury. Dlatego też, choć fascynują męską część widowni, superkobiety to zazwyczaj bohaterki zwykłych kobiet, dla których ich siła, odwaga i ambicje bywają niekiedy cenną inspiracją do porzucenia domowych obowiązków i wzbicia się w życiowe przestworza.

O fenomenie tych odzianych w lateksy, błyskotliwych, szybkich jak błyskawica i nieskazitelnie wystylizowanych bohaterek w filmie "Doskonałe superkobiety" opowiadają aktorki, które na ekranie stworzyły wizerunek kilku z nich, m.in. Halle Berry ("Kobieta Kot") czy Vivica A. Fox (Cobra z "Kill Bill"). Do dyskusji włączają się również aktorki, które w kinie przecierały szlaki dla superkobiet: Lee Meriwether, czyli Kitka z "Batman zbawia świat" (1966) czy Eartha Kit, Kobieta-Kot z serialu "Batman" (1966-1968). O tym dlaczego świat potrzebuje superbohaterek mówią natomiast m.in. mistrzowie komiksu: Stan Lee (twórca Spider-Mana) i Todd McFarlane (twórca Spawna). Przez ekran przewijają się również fragmenty najsłynniejszych filmów o superbohaterkach, m.in. "Barbarella" z Jane Fondą, "Elektra" z Jennifer Garner, "Kill Bill" z Umą Thurman, "Lara Croft" z Angeliną Jolie czy "Aniołki Charliego" (w starym i nowym składzie). Drużynę aniołków, nastoletnią pogromczynię wampirów, pannę młodą i starożytną, żądną krwi księżniczkę łączy jedno - wszystkie one wiedziały, co zrobić, żeby zdobyć serca widowni na całym świecie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...