Ale kino+
alekino+
Film. DOSKONALI SUPERŁOTRZY

DOSKONALI SUPERŁOTRZY

Ultimate Super: Villains
film dokumentalny, USA, 50 min.

Premiera w Ale kino+: 26.11.2006 r.
343
1
2

Ostatnia część dokumentalnej serii poświęconej super-ikonom popkultury. Po superbohaterach i superkobietach przyszedł wreszcie czas na superłotrów.

Co łączy Dartha Vadera, Lexa Luthora, Jokera i Hannibala Lectera? To najbardziej czarne z czarnych charakterów, jakie w ciągu ostatniego stulecia pojawiły się na ekranach światowych kin. Co ciekawe, według plebiscytów na okrucieństwo najgorsze opinie zebrał Zielony Goblin, czyli wróg numer jeden Spider-Mana (zarówno w kinie, jak i w komiksie). W filmie zagrał go sugestywnie Willem Dafoe - może stąd tak duża popularność - który na koncie ma już wiele niezapomnianych łajdaczych ról. Wcielił się w jedynego nominowanego do Oscara wampira (w "Cieniu wampira"), a jego Bobby Peru z "Dzikości serca" Davida Lyncha to - według licznych zestawień - jedna z najbardziej odrażających postaci w historii kina.

W "Doskonałych superłotrach" jemu podobnych jest znacznie więcej. Maniakalnych, diabolicznych, przerażających, ale bez wyjątku stworzonych dla... rozrywki. O fenomenie ich nieśmiertelności opowiedzą po raz kolejny mistrzowie komiksu Stan Lee (twórca Spider-Mana) i Todd McFarlane (twórca Spawna), a także reżyser "X-Mena" Bryan Singer, aktor Mark Hamill (głos Jokera z kreskówki Curta Geda), Vivica A. Fox (aktorka z "Kill Bill") oraz wyjątkowych rozmiarów kulturysta Lou Ferrigno, znany w Ameryce jako głos Hulka z animacji "The Incredible Hulk".

Dokument, złożony z wielu materiałów filmowych i ciekawych wywiadów, stara się odkryć, dlaczego ludzie kochają się bać. Przedstawiając najpopularniejszych łotrów kina ostatnich lat autorzy pokazują też, jak zmieniło się oblicze ludzkiego strachu. Dlaczego to, co przerażało naszych dziadków przychodzących do kina w latach 20. czy 30., nas rozśmiesza do łez. Ale też dlaczego w ostatnim czasie twórcy horrorów odchodzą od wylewanych litrów sztucznej krwi na rzecz mrocznej sugestii.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...