Ale kino+
alekino+
Film. DR. HECKYLL AND MR. HYPE

DR. HECKYLL AND MR. HYPE


komedia, USA, 1952, 76 min.
reżyseria: Charles B. Griffith
obsada: Mel Welles, Oliver Reed, Sunny Johnson
Premiera w Ale kino+: 31.10.2000 r.
343

Oliver Reed wciela się w postać doktora Heckyla, specjalisty od chorób stóp. Z powodu brzydoty na poczciwego skądinąd doktora nie chce spojrzeć żadna kobieta.

Nieszczęśliwy dr. Heckyll postanawia popełnić samobójstwo, jednak pod wpływem dziwnego eliksiru stworzonego przez swego asystenta zmienia się w zabójczo przystojnego Mr.Hype'a. Seksowny Hype wkrótce okazuje się być pozbawionym skrupułów mordercą.

Wyreżyserowany przez byłego współpracownika Rogera Cormana, Charlesa B. Griffitha "Doktor Heckyl i Mr. Hype" to, jak twierdzą autorzy, "wyrafinowana komedia z elementami slapstiku". Film wart obejrzenia także ze względu na zmarłego w zeszłym roku Oliviera Reeda, który daje tu popis swoich możliwości komediowych.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...