Ale kino+
alekino+
Film. DR JEKYLL I PAN HYDE

DR JEKYLL I PAN HYDE

JEKYLL AND HYDE
film grozy, Wlk. Brytania, 1990, 95 min.
reżyseria: David Wickes
obsada: Cheryl Ladd, Joss Ackland, Michael Caine
Premiera w Ale kino+: 31.10.2000 r.
4.00
343
4 głosy | 551 miejsce w rankingu

Owdowiały dr. Jekyll (Michael Caine) wdaje się w romans ze swoją szwagierką Sarą, jednak jej ojciec, były teść doktora sprzeciwia się temu związkowi oskarżając Jekylla o podejrzane eksperymenty medyczne i obarczając go winą za śmierć jego drugiej córki Louise.

W tym samym czasie po okolicy krąży niebezpieczny przestępca. Policyjne śledztwo stoi w martwym punkcie do czasu, kiedy w miejscu, gdzie ostatnio widziano potwornego Hyde'a odnaleziony zostaje flakon z dziwną miksturą. Policja przesłuchuje doktora Jekylla, który niespodziewanie zaczyna przeobrażać się w Hyde'a... W domu doktora pojawia się Sara wyrzucona przez ojca, który oskarżył ją o romans z nim.

Horror zrealizowany według klasycznych wzorów z Michaelem Cainem w tytułowej roli, za którą nominowany został do Złotego Globu i nagrody Emmy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...