Ale kino+
alekino+
Film. Drakula 2000

Drakula 2000

Dracula 2000
horror, USA, 2000, 95 min.
reżyseria: Patrick Lussier
obsada: Christopher Plummer, Gerard Butler, Jonny Lee Miller, Justine Waddell
Premiera w Ale kino+: 19.02.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 519 miejsce w rankingu
Drakula 2000
1
2

Wariacja na temat legendy o najsłynniejszym wampirze - hrabim Drakuli. W roli tytułowej Gerard Butler, a partneruje mu Christopher Plummer jako Van Helsing.

Rok 2000, Wielka Brytania. Matthew Van Helsing (Christopher Plummer) to kolekcjoner antyków, który mieszka w Londynie. Pewnego dnia do jego podziemnego skarbca włamuje się grupa złodziei. Pomaga im pracowniczka Van Helsinga, Solina (Jennifer Esposito). Rabusie wynoszą ze skarbca szczelnie zamkniętą i zabezpieczoną trumnę. W czasie transportu z trumny uwalnia się hrabia Drakula (Gerard Butler). Zabija wszystkich mężczyzn, a Solinę zmienia w wampirzycę. Kieruje się w stronę Nowego Orleanu, gdzie poszukuje pewnej młodej kobiety.

Od czasu opublikowania w 1897 roku przez Brama Stokera powieści grozy "Drakula", tytułowy wampir stał się ikoną horroru. Książka doczekała się wielu ekranizacji - wśród nich znajdują się takie tytuły, jak "Drakula" Johna Badhama - gotycka baśń, w której w wampira wciela się Frank Langella, czy "Drakula: Książę Ciemności" z archiwów brytyjskiej wytwórni Hammer Films. W 1992 roku do roli wampira powrócił Gary Oldman w horrorze Francisa Forda Coppoli. "Drakula 2000" to jeszcze jedna wariacja na temat najsłynniejszego wampira wszech czasów. Tym razem akcja dzieje się współcześnie, a Drakula w interpretacji szkockiego aktora Gerarda Butlera to czarujący uwodziciel, który szybko odnajduje się w roku 2000. Producentem filmu został Wes Craven. "Drakulę 2000" wyreżyserował PATRICK LUSSIER, który wraz z Joelem Soissonem napisał także scenariusz. Po sukcesie filmu Lussier nakręcił jego kontynuacje: "Dracula II: Odrodzenie" i "Dracula III: Dziedzictwo".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...