Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DRAPIEŻNIK

DRAPIEŻNIK

The Flock
thriller, USA, 2007, 101 min.
reżyseria: Wai-keung Lau

Premiera w Ale kino+: 7.06.2020 r.
343
DRAPIEŻNIK

Erroll Babbage (Richard Gere) pracuje dla Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Jego zadaniem jest ściganie sprawców przestępstw na tle seksualnym. Po osiemnastu latach służby, mężczyzna czuje się już wypalony.

Niepokojący stan jego zdrowia oraz notoryczne łamanie regulaminu sprawiają, że przełożeni Errolla pragną wysłać go na przedwczesną emeryturę. Ostatnim zadaniem w karierze Babbage'a ma być śledztwo w sprawie zaginionej nastolatki, Harriet Wells (Kristina Sisco). Doświadczonemu detektywowi służy pomocą stażystka Allison Lowry (Claire Danes). Erroll szybko nabiera złych przeczuć, w związku z zagadką, którą ma rozwiązać.

"Drapieżnik" to połączenie "Milczenia owiec" i "Siedem". Ta zwięzła recenzja trafnie oddaje mroczny klimat i pełną dramatyzmu fabułę thrillera WAI-KEUNG LAUA. To także film stawiający szereg pytań na temat przemocy i granic człowieczeństwa. Tytułowym drapieżnikiem staje się człowiek, który dopuszcza się najbardziej drastycznych czynów w celu, który nawet dla niego samego nie jest jasny i zrozumiały. Tropi go natomiast doświadczony agent, który w pracy coraz częściej przekraczał granice prawa i zdrowego rozsądku.

"Drapieżnik" jest pierwszą anglojęzyczną produkcją pochodzącego z Hong Kongu reżysera. Gdy w listopadzie 2005 roku rozpoczęły się zdjęcia, w Albuquerque, gdzie zainstalował się plan zdjęciowy, panowała akurat mroźna i posępna jesień. Producenci uznali to za zły omen, postanowili więc zadbać o duchowe wsparcie dla ekipy, odmawiając tradycyjne chińskie modły. Te rytuały odbywały się aż do zakończenia zdjęć cztery miesiące później, przyczyniając się do dużej integracji ludzi pracujących na planie. Co równie ciekawe, przez cały czas realizacji miały miejsce incydenty związane w pewien sposób z tematyką "Drapieżnika". "Po kilku dniach zdjęć zauważyliśmy nieopodal naszej bazy wielki billboard organizacji przeciwdziałającej pedofilii i wykorzystywaniu dzieci" - wspominał asystent reżysera Neil Daly. Incydenty tego rodzaju nie zakłóciły jednak pracy filmowców i ostatni klaps padł zgodnie z planem w styczniu 2006 roku.

Atutem tego mrocznego thrillera jest z pewnością doborowa obsada. Rolę Errolla Babbage'a przyjął Richard Gere, zdobywca Złotego Globu za występ w kasowym musicalu "Chicago". Początkującą agentkę Allison Lowry zagrała Claire Danes ("Romeo i Julia", "Godziny", "Gwiezdny pył"). Na ekranie zobaczyć można także KaDee Strickland ("Przerwana lekcja muzyki", "The Grudge - klątwa"), Raya Wise'a ("Miasteczko Twin Peaks", "Smakosz 2", "Nieodebrane połączenie") oraz popularną kanadyjską wokalistkę rockową Avril Lavigne.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...