Ale kino+
alekino+
Film. Droga krzyżowa

Droga krzyżowa

Kreuzweg
dramat, Niemcy/Francja, 2014, 115 min.
reżyseria: Dietrich Brüggemann
obsada: Anna Brüggemann, Lucie Aron, Michael Kamp
Premiera w Ale kino+: 3.12.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 108 miejsce w rankingu
Droga krzyżowa
1
2

Niemiecki reżyser Dietrich Brüggemann proponuje dyskusję o tym, jakie skutki niesie obojętność dorosłych na potrzeby nastolatków, brak wyczucia na ich emocje, lęki i fascynacje.

Obraz był prezentowany w konkursie głównym ubiegłorocznego festiwalu w Berlinie, gdzie zdobył wyróżnienie za scenariusz oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego. "Droga krzyżowa" otwiera grudniowy cykl w Ale kino+ "Kino Mówi: Niewinni", prezentujący filmy o bohaterach skonfrontowanych z trudną rzeczywistością.

Współczesne Niemcy. 14-letnia Maria mieszka wraz z rodzicami i trójką młodszego rodzeństwa. Cała rodzina wyznaje surowe zasady, w domu wyznawany jest radykalny odłam katolicyzmu. Rządzi tu niepodzielnie, przy milczącej aprobacie zdominowanego męża, despotyczna i wymagająca matka, wpajająca dzieciom przekonanie, że Bóg widzi wszystko, a na każdym rogu czai się Szatan. W domu nie miejsca na indywidualny rozwój i duchowe poszukiwania dojrzewającej Marii. Dziewczynka jest jednak pokorna i wierna zasadom. Właśnie przygotowuje się do bierzmowania Na zajęciach w kościele słucha opowieści o istocie poświęcenia. W ten sposób zaczyna się interesować świętymi męczennikami. Zafascynowana ich poświęceniem i walką w imię wiary, zagubiona we współczesnym świecie i poszukująca ideałów, chce złożyć siebie w ofierze i podążyć tytułową drogą krzyżową.

Zobacz dyskusję na temat filmu w programie:
Kino Mówi: Niewinni - Droga Krzyżowa (materiał wideo 11:52 min)

Zobacz stronę cyklu:
Kino Mówi: Niewinni

SERIALE

Stieg Larsson: Mężczyzna, który igrał z ogniem

Film dokumentalny o pisarzu trylogii Millenium Stiega Larssona i jego...


Vitello

Mały Vitello wychowywany jest przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym...


Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego...


Cud. Tajemnica krwawych łez

Najbardziej tajemniczy serial kryminalny tego roku. Nowa produkcja autorów...