Ale kino+
alekino+
Film. DRUCIKI

DRUCIKI


niezależny, Polska, 2009, 61 min.
reżyseria: Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb
obsada: Aleksandra Bednarz, Barbara Lauks, Barbara Wałkówna, Justyna Wasilewska
Premiera w Ale kino+: 11.05.2012 r.
2.00
343
2 głosy | 196 miejsce w rankingu
DRUCIKI

Magda (Aleksandra Bednarz) i jej przyjaciółka (Justyna Wasilewska) spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Korzystają z ciepłych, wakacyjnych dni snując się bez wyraźnego celu. W czasie tych wędrówek prowadzą niekończące się rozmowy zrozumiałe tylko dla nich.

Wyobraźnia dziewczyn nie zna granic, co bywa irytujące dla osób postronnych. Magda utrzymuje na przykład, że ma kontakt z kosmitami, którzy jej zdaniem regularnie odwiedzają Ziemię. Innym razem znajduje sobie wymarzonego chłopaka, za którym podąża bez jego wiedzy. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa, jak wyobraźnia przyjaciółek.

Pełna ciepła, bezpretensjonalna opowieść o młodości i przyjaźni zrodziła się w głowach dwójki studentów montażu łódzkiej PWSFTviT. Swoim zrealizowanym za jedyne 3,5 tysiąca złotych filmowym debiutem IRENEUSZ GRZYB i ALEKSANDRA GOWIN zdobyli uznanie jurorów oraz przychylność widowni krajowych festiwali kina niezależnego. Wśród licznych laurów, jakie zebrały "Druciki" jest m.in. Nagroda im. Stanisława Różewicza Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" za "zbiorową kreację reżyserów, scenarzystów, montażystów i ekipy filmu "Druciki" z uwzględnieniem ról Aleksandry Bednarz i Justyny Wasilewskiej oraz muzyki Aleksandry Gowin". Na tym samym festiwalu filmowi przyznano też Nagrodę Jury Młodzieżowego pod przewodnictwem Wojciecha Otta, a operatorowi Malte Rosenfeldowi "Jantara 2009" za najlepsze zdjęcia. Role obdarzonych nieprzeciętną wyobraźnią przyjaciółek przypadły stawiającym pierwsze zawodowe kroki absolwentkom Wydziału Aktorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej - Aleksandrze Bednarz i Justynie Wasilewskiej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...