Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DRZWI W PODŁODZE

DRZWI W PODŁODZE

The Door in the Floor
dramat, USA, 2004, 106 min.
reżyseria: Tod Williams
obsada: Bijou Phillips, Elle Fanning, Jeff Bridges, Jon Foster, Kim Basinger
Premiera w Ale kino+: 12.06.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 22 miejsce w rankingu
DRZWI W PODŁODZE

Prezentowana w konkursie głównym na festiwalu w San Sebastian adaptacja powieści Johna Irvinga. W rolach głównych tegoroczny zdobywca Oscara Jeff Bridges oraz Kim Basinger.

Lato w East Hampton, w stanie Nowy Jork. Nieopodal morza mieszka małżeństwo Cole'ów. Ted (Jeff Bridges) jest popularnym pisarzem, a jego żona Marion (Kim Basinger) zajmuje się wychowywaniem ich kilkuletniej córeczki Ruth (Elle Fanning). Ich szczęście jest jednak tylko pozorne. Parę lat temu rodziną wstrząsnęła tragedia - w wypadku samochodowym zginęli dwaj dorastający synowie Cole'ów. Od tamtej pory Marion jest pogrążona w depresji i nie radzi sobie nawet z codziennymi obowiązkami. Ruth zajmuje się głównie opiekunka, Alice (Bijou Phillips). Ted ucieka w alkohol i romanse, mimo to próbuje wyrwać ich związek z apatii. Zatrudnia na lato młodego asystenta, Eddie'ego (Jon Foster), który niespodziewanie zaczyna interesować się piękną i tajemniczą Marion.

Scenariusz "Drzwi w podłodze" powstał na podstawie pierwszej części bestsellerowej powieści JOHNA IRVINGA "Jednoroczna wdowa". Pisarz dostał kilka propozycji sfilmowania książki, ale spodobał mu dopiero scenariusz reżysera Toda Williamsa. "Drzwi w podłodze" uważa za najwierniejszą adaptację swoich powieści (na ekran trafiły m.in. "Świat według Garpa", "Hotel New Hampshire" i "Regulamin tłoczni win" jako "Wbrew regułom"). Tod Williams konsultował z Irvingem wszystkie prace przy filmie, od scenariusza po montaż. Wspólnie zastanawiali się też nad obsadą. Idealnym odtwórcą Teda okazał się Jeff Bridges. Nie bez znaczenia był fakt, że aktor lubi malować - pojawiający się w filmie obraz "Drzwi w podłodze" jest jego autorstwa.

Za kreację w filmie "Szalone serce" (2009) Bridges otrzymał w tym roku pierwszego w swojej karierze Oscara. Spośród wielu kandydatek ubiegających się o rolę Marion wybrano Kim Basinger, laureatkę Oscara za "Tajemnice Los Angeles" (1997). W filmie pojawiają się również: Jon Foster i Mimi Rogers oraz 6-letnia wówczas Elle Fanning.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...