Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Dwie kobiety

Dwie kobiety

Sage femme
dramat, Francja, Belgia, 2017, 130 min.
reżyseria: Martin Provost
obsada: Catherine Deneuve, Catherine Frot, Olivier Gourmet
Premiera w Ale kino+: 21.05.2019 r.
343
Dwie kobiety
© Aurora Films

Wzruszająca historia kobiecej przyjaźni. W rolach głównych największe gwiazdy francuskiego kina: Catherine Deneuve ("Piękność dnia", "Wstręt") i Catherine Frot ("Niebo w gębie", "Niesamowita Marguerite").

Claire (Catherine Frot) jest pięćdziesięcioletnią położną w małym, lokalnym szpitalu, która całkowicie oddaje się swoim pacjentom. Mimo to, jej życie nie jest usłane różami. Czuje się samotna i zmęczona codziennością, która od wielu lat wygląda tak samo. Kiedy jej syn Simon (Quentin Dolmaire) postanawia zamieszkać ze swoją ukochaną, Claire załamuje się. Niespodziewanie w tym samym czasie odbiera telefon, który zmienia całe jej życie. Była kochanka jej zmarłego ojca pragnie się spotkać i rozprawić z przeszłością. Pomiędzy zwaśnionymi i zupełnie różnymi kobietami rodzi się przyjaźń, która przetrwa najbardziej dramatyczne chwile.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...