Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DWIE STRONY ŁÓŻKA

DWIE STRONY ŁÓŻKA

Los 2 lados de la cama
komedia, Hiszpania, 2005, 100 min.
reżyseria: Emilio Martinez Lazaro
obsada: Alberto San Juan, Ernesto Alterio, Guillermo Toledo, Maria Esteve
Premiera w Ale kino+: 1.08.2008 r.
5.00
343
5 głosy | 460 miejsce w rankingu

Zamiast miłości - seks, zamiast przyjaźni - sekrety i zdrady, zamiast monogamii - spontaniczna poligamia. Grupa przyjaciół z Hiszpanii musi zmierzyć się z pokusami życia, zachciankami i przełomowymi decyzjami.

Javier (Ernesto Alterio) i Pedro (Guillermo Toledo) mają za sobą kilka burzliwych związków. Trzy lata temu Paula, dziewczyna Pedra, zostawiła go dla Javiera, a narzeczona Javiera na jedną noc straciła głowę dla Pedra. Dziś Javier zamierza ożenić się z młodą lekarką Martą (Verónica Sánchez), z którą wydaje się być absolutnie szczęśliwy, a Pedro nie widzi świata poza wokalnie uzdolnioną Raquel (Lucía Jiménez). Kiedy jednak sytuacja wydaje się być do przesady uporządkowana, zdarza się coś, co rozbija emocjonalno-erotyczną równowagę całej czwórki. Marta w przeddzień ślubu wyraźnie zaczyna się wahać, a kiedy po koncercie Raquel idzie z nią do łazienki "przypudrować nos" i kończy na namiętnym seksie z koleżanką - wiemy już dlaczego. Tymczasem Pedro i Javier zwracają uwagę na wyzwoloną Carlotę (Pilar Castro), która skrzętnie wykorzystuje nieobecność ich partnerek. Na schodach kościoła, w którym miał się odbyć ślub Marty i Javiera, pan młody zostaje zostawiony na lodzie, a Pedro w tym samym czasie traci swoją dziewczynę. Zbici z tropu, z poczuciem krzywdy i bez nadziei na odzyskanie szczęścia swoją uwagę skupiają więc na oryginalnej, ponętnej Carlocie.

EMILIO MARTINEZ LAZARO kontynuuje swoją historię o młodych zagubionych w meandrach miłości i cielesności Hiszpanach, którą rozpoczął już w o trzy lata wcześniejszym filmie "El otro lado de la cama". Lazaro ma na koncie m.in. trzy nominacje do Goi - m.in. za "El otro lado de la cama" nagrodzone również na festiwalu Fantasporto i festiwalu w Maladze oraz dwie nagrody na Peniscola Comedy Film Festival. W "Dwóch stronach łóżka", komedii z musicalowymi aspiracjami, w postać Javiera wcielił się Ernesto Alterio znany polskim widzom m.in. z oryginalnego thrillera "Metoda", a wielbicielom kina Carlosa Saury z obrazu "Bunuel i stół króla Salomona" (2001). W komedii Lázara partnerowała mu m.in. María Esteve, aktorka, która na koncie ma m.in. występ w bardzo dobrze przyjętych w Polsce i pokazywanych w konkursie festiwalu w Sundance "Nieświadomych" Joaquína Oristrella.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...