Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DWÓCH OJCÓW

DWÓCH OJCÓW

Second Best
dramat, Wlk. Brytania/USA, 1994, 101 min.
reżyseria: Chris Menges
obsada: Chris Cleary Miles, Keith Allen, Prunella Scales, William Hurt
Premiera w Ale kino+: 12.11.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 482 miejsce w rankingu

Akcja "Dwóch ojców" toczy się Walii. Graham Holt (William Hurt) mieszka w małym miasteczku, pracuje jako urzędnik pocztowy. Jest człowiekiem samotnym, nie ma prawdziwych przyjaciół, wolny czas zajmuje mu opieka nad umierającym ojcem, z którym zresztą nigdy nie łączyła go głęboka więź.

Pewnego dnia pracownik opieki socjalnej proponuje Grahamowi adopcję jedenastoletniego Jamesa (Chris Cleary Miles). Chłopiec przebywa w zakładzie dla trudnej młodzieży; jego matka popełniła samobójstwo, ojciec siedzi w więzieniu. Grahamowi Holtowi niełatwo będzie zdobyć zaufanie i miłość zbuntowanego, emocjonalnie rozchwianego dziecka. James idealizuje swojego odsiadującego wyrok ojca i wciąż za nim tęskni.

"Dwóch ojców" to kameralny, stroniący od taniego sentymentalizmu, ale głęboko poruszający dramat o trudnej relacji dojrzałego, samotnego mężczyzny i naznaczonego traumatycznymi przejściami, zamkniętego w sobie chłopca. Film opowiada o długim, bolesnym procesie, w którym bohaterowie stają się sobie bliscy i nawiązują więź łączącą ojca i syna. "Dwóch ojców" zrealizował CHRIS MENGES, wybitny operator filmowy, laureat Oscarów za zdjęcia do "Pół śmierci" i "Misji". Swój talent reżyserski Menges udowodnił już w 1988 debiutanckim dramatem "A World Apart". Za "Dwóch ojców" otrzymał wyróżnienie na festiwalu w San Sebastian, krytycy podkreślali jednak, że projekt brytyjskiego filmowca nie miałby tak wielkiej emocjonalnej siły oddziaływania, gdyby nie wspaniała, przejmująca kreacja Williama Hurta, który wcielił się głównego bohatera, Grahama Holta.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...