Ale kino+
alekino+
Film. Dyplomacja

Dyplomacja

Diplomatie
dramat, Francja/Niemcy, 2014, 84 min.
reżyseria: Volker Schlondorff, Volker Schlöndorff
obsada: André Dussollier, Andre Dussollier, Burghart Klaußner, Niels Arestrup
Premiera w Ale kino+: 30.07.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 42 miejsce w rankingu
Dyplomacja

Volker Schlöndorff jako reżyser mistrzowskiego pojedynku na słowa. André Dussollier i Niels Arestrup występują w rolach wysłannika francuskiego ruchu oporu, konsula Nordlinga, i niemieckiego generała i gubernatora Paryża, von Choltitza. Stawką ich spotkania jest próba sprzeciwienia się rozkazowi Hitlera, który chce zniszczyć Paryż. Obraz zdobył Cezara 2015 za najlepszy scenariusz adaptowany, a na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Valladoid - nagrody za najlepszą reżyserię i dla najlepszego aktora dla Nielsa Arestrupa.

Akcja filmu rozgrywa się pod koniec II wojny światowej. Jest sierpień 1944 roku, z Paryża wycofują się wojska niemieckie. Hitler wydaje rozkaz, że miasto ma zostać zrównane z ziemią. Wysłannik francuskiego ruchu oporu, konsul Raoul Nordling (André Dussollier) spotyka się z niemieckim generałem i gubernatorem miasta von Choltitzem (Niels Arestrup). Spędzą kilkanaście godzin w hotelowym apartamencie, gdzie odbędą emocjonującą psychologiczną rozgrywkę. Stawką będzie przyszłość Paryża - Nordling za wszelką cenę chce przekonać Choltitza, aby zignorował rozkaz Hitlera.

Najnowszy film mistrza kina niemieckiego, VOLKERA SCHLÖNDORFFA, który w "Dyplomacji" przedstawił pasjonującą walkę o ocalenie Paryża od zagłady. Rozgrywająca się w hotelowym pokoju akcja spoczywa na barkach dwóch znakomitych aktorów - André Dussolliera i nominowanego za swoją rolę do Cezara Nielsa Arestrupa. "Dyplomacja" to nie tylko popis rewelacyjnej gry aktorskiej, ale również opowieść uświadamiająca widzom, jak niewiele dzieliło stolicę Francji od całkowitego zniszczenia. Scenariusz napisał na podstawie własnej sztuki teatralnej francuski dramaturg Cyril Gely.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...