Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Dyrektorzy: swój chłop

Dyrektorzy: swój chłop

ODC. 1
serial, Polska, 1975, 79 min.
reżyseria: Zbigniew Chmielewski
obsada: Adolf Chronicki, Jan Nowicki, Janusz Paluszkiewicz, Zbigniew Józefowicz, Zygmunt Malawski
Premiera w Ale kino+: 1.03.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 59 miejsce w rankingu
Dyrektorzy: swój chłop

Pierwszy odcinek serialu "Dyrektorzy", którego akcja rozpoczyna się w 1958 roku i rozgrywa się w prowincjonalnej fabryce "Fabel" na przestrzeni kilkunastu lat.

Rok 1958, prowincjonalna fabryka "Fabel". Film rozpoczyna się w momencie, kiedy robotnicy zwołują rano wiec.Narzekają na warunki pracy, domagają się wypłacenia premii, której nie dostali z powodu niewykonania planu.Chcą rozmawiać z dyrektorem fabryki, Badurą (Adolf Chronicki). Na wiecu wypowiada się m.in. brygadzista Ignacy Gajda (Janusz Paluszkiewicz). Spontanicznie zostaje wybrany przez innych robotników nowym dyrektorem "Fabelu".

ODCINKI

Dyrektorzy
Dyrektorzy: bokser
Dyrektorzy: spadająca gwiazda
Dyrektorzy: wieczny zastępca
Dyrektorzy: pełniący obowiązki
Dyrektorzy: Ryzykant
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...