Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DYSKRETNA

DYSKRETNA

La Discrete
komediodramat, Francja, 1990, 94 min.
reżyseria: Christian Vincent
obsada: Fabrice Luchini, Judith Henry, Marie Bunel, Maurice Garrel
Premiera w Ale kino+: 19.01.2007 r.
5.00
343
10 głosy | 144 miejsce w rankingu
1
2

"Niebezpieczne związki" w lekkiej, komediowej i współczesnej formie. Paryski pisarz Antoine (Fabrice Luchini), cyniczny i zapatrzony w siebie, a do tego boleśnie zraniony przez dziewczynę, która go porzuciła, obmyśla rewanż.

Postanawia uwieść, rozkochać i wykorzystać pierwszą z brzegu kobietę, wszystko opisać w pamiętniku i tuż po porzuceniu kochanki zapiski wydać. Sekunduje mu w podłym spisku przyjaciel wydawca, który już liczy sprzedane egzemplarze przyszłej skandalizującej powieści Antoine'a. Z początku wszystko idzie świetnie. Na haczyk Antoine'a daje się złapać przemiła Catherine (Judith Henry), a kartki pamiętnika pisarza szybko się zapełniają. Problemy zaczynają się jednak, kiedy - niezgodnie z planem - zdumiony Antoine stwierdza z przerażeniem, że zakochał się wcale nie na żarty.

Podszyta ironią "opowiastka moralna" o odwiecznej grze uczuć, manipulacji i wyrachowaniu rodem z "Niebezpiecznych związków" to pełnometrażowy debiut CHRISTIANA VINCENTA, we Francji uważanego za jednego z najzdolniejszych krajowych reżyserów ostatnich lat. Vincent, który "Dyskretną" odniósł ogromny sukces komercyjny i artystyczny (dwa Cezary i nagroda FIPRESCI w Wenecji), jest też jednym z najpilniejszych uczniów legendy francuskiego kina - Erica Rohmera. Vincent, reżyser i socjolog, przygodę z kinem zaczynał od realizowania krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, a także od pracy w dziale informacji lokalnych France 3. Po sukcesie "Dyskretnej" poświęcił się projektom fabularnym. Często wybierał lekkie komedie, w których próbował w pełen humoru sposób opowiedzieć o rzeczach mało zabawnych. W jego dorobku znalazły się jednak również dramaty, m.in. poruszające "Rozstanie" z Isabelle Hupert i Danielem Auteuilem czy "Sauve-moi" z Roschdym Zemem, znanym m.in. z takich filmów, jak "36" czy "Żyj i stań się".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...