Ale kino+
Okupowani. Sezon 2
Film. Dystrykt 9

Dystrykt 9


science fiction, USA, 2009, 108 min.
reżyseria: Neill Blomkamp
obsada: David James, Jason Cope, Nathalie Boltt, Sharlto Copley, Vanessa Haywood
Premiera w Ale kino+: 9.01.2018 r.
5.00
343
15 głosy | 18 miejsce w rankingu
Dystrykt 9

Zmuszający do myślenia i jednocześnie bardzo widowiskowy film science fiction wyprodukowany przez Petera Jacksona, twórcę trylogii Władca Pierścieni. Liczne nagrody plus cztery nominacje do Oscara.

Johannesburg, Republika Południowej Afryki. Przed niemal trzydziestu laty nad miastem pojawił się olbrzymi statek kosmiczny z tysiącami obcych na pokładzie. Pokojowo usposobieni przybysze nie potrafią wrócić na swoją planetę i potrzebują pomocy. Społeczność międzynarodowa tworzy dla nich specjalny obóz, który jednak szybko przeradza się w getto - tytułowy Dystrykt 9. Mijają dziesięciolecia i Multi-National United, organizacja zarządzająca obozem, postanawia przenieść go w inne miejsce. Stosunki między ludźmi a kosmitami stają się coraz bardziej napięte, a w środku konfliktu znajduje się Wikus Van De Merwe (Sharlto Copley), urzędnik MNU odpowiedzialny za akcję przesiedleńczą. Nakręcony częściowo w konwencji paradokumentu, debiutancki obraz młodego, utalentowanego Afrykanera NEILLA BLOMKAMPA jest przykładem science fiction nowej ery, gdzie od efektów specjalnych istotniejsze są zagadnienia związane z ciemną stroną natury ludzkiej.
SERIALE

Okupowani 2

Okupowani 2

Najdroższy norweski serial powraca. Produkcja z gatunku political fiction według pomysłu Jo Nesbo. Oglądaj od 4 marca tylko w Ale kino+.


Las

Las

Mroczny i wciągający serial kryminalny.


Most nad Sundem 4

Most nad Sundem 4

Finałowy sezon skandynawskiego serialu kryminalnego. W każdą niedzielę o 20:10.


Endeavour 5

Endeavour 5

Piąty sezon serialu o przygodach młodego detektywa Morse'a w każdą środę, o 20:10.