Ale kino+
alekino+
Film. DZIECI KUKURYDZY

DZIECI KUKURYDZY

Children of the Corn
horror, USA, 2009, 85 min.
reżyseria: Donald P.Borchers
obsada: Daniel Newman, David Anders, Kandyse McClure, Preston Bailey
Premiera w Ale kino+: 20.07.2008 r.
5.00
343
5 głosy | 417 miejsce w rankingu
DZIECI KUKURYDZY

Burton (David Anders) i Vicki (Kandyse McClure) przemierzają bezkresne równiny USA. Choć są zdecydowani ratować swój związek, podróż mija im na nieustannych kłótniach.

Przerywa je dopiero potrącenie małego chłopca, który, jak się okazuje, miał już wcześniej poderżnięte gardło. W poszukiwaniu pomocy małżonkowie udają się do pobliskiego miasteczka. Ku ich zdumieniu jest ono całkowicie wymarłe. Nie wiedzą, że przez cały czas są obserwowani przez członków dziecięcej sekty z 8-letnim prorokiem Issakiem (Preston Bailey) na czele. Jej wyznawcy odpowiadają za dokonaną przed laty masakrę wszystkich dorosłych mieszkańców miasteczka. Następnymi ofiarami mają być Burt i Vicki.

"Dzieci kukurydzy", jedno z najbardziej eksploatowanych przez kino opowiadań mistrza literatury grozy Stephena Kinga, po raz pierwszy zagościło na ekranach jako niespełna 30-minutowa filmowa wprawka Johna Woodwarda. Pełnometrażowy film na podstawie pochodzącego ze zbioru "Nocna zmiana" opowiadania powstał w 1984 w reżyserii Fritza Kierscha. Zagrała w nim wówczas w roli głównej Linda Hamilton, a sam film doczekał się aż sześciu sequeli. Producent ówczesnych "Dzieci kukurydzy" DONALD P. BORCHERS był początkowo w pełni zadowolony z ekranizacji. Z czasem jednak wydała mu się ona zbyt "hollywoodzka" i nie dość wierna tekstowi Kinga. Niezrażony odmową pisarza, którego bezskutecznie zapraszał do współpracy przy remake'u, Borchers postanowił raz jeszcze zmierzyć się z kultowym horrorem, tym razem także jako reżyser. Największym wyzwaniem realizatorskim okazało się poprowadzenie grupy młodych aktorów, którzy zgodnie z decyzją reżysera mieli być w wieku ekranowych członków dziecięcej sekty. Wśród nich znaleźli się: występująca w "Zoey 101" Alexa Nikolas, Daniel Newman ("Dorian Gray" "Parnassus") i najmłodszy w ekipie, 9-letni Preston Bailey, który rolą w "Dzieciach kukurydzy" przekonał do siebie producentów horrorów "Opętani" i "Śmierć się śmieje". Jako Burt partneruje im znany z serialu "Herosi" David Anders, a jako Vicki urodzona w RPA Kandyse McClure, która w 2002 wystąpiła w remake'u "Carrie" według powieści Kinga.

SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...