Ale kino+
alekino+
Film. DZIECIAK

DZIECIAK

The Kid
komedia, USA, 2000, 104 min.
reżyseria: Jon Turteltaub
obsada: Bruce Willis, Emily Mortimer, Lily Tomlin, Spencer Breslin
Premiera w Ale kino+: 5.12.2009 r.
4.60
343
23 głosy | 177 miejsce w rankingu
DZIECIAK

Kino familijne z Bruce'em Willisem w roli głównej. Czterdziestoletni "człowiek sukcesu" spotyka rezolutnego ośmiolatka, który brutalnie przypomina mu o wszystkim, o czym w swoim dorosłym życiu zapomniał.

Russ Duritz (Bruce Willis) dobiega czterdziestki, zarabia krocie jako specjalista od poprawiania wizerunku skompromitowanych polityków, mieszka w domu wielkim i kunsztownym jak pałac. Jest cyniczny i arogancki i - jak się zdaje - dobrze mu z tym. Pewnego dnia w jego domu zjawia się rezolutny, pyzaty chłopiec, który z początku wydaje się Russowi wytworem przemęczonego umysłu. Ośmioletni Rusty (Spencer Breslin) rzeczywiście okazuje się niezwykłym chłopcem - to bowiem Russ we własnej osobie, tyle że o ponad 30 lat młodszy. Jak się okazuje Rusty-dziecko nie jest zadowolony z tego, co stało się z Russem-dorosłym, więc pojawia się, aby przypomnieć mu o dziecięcych marzeniach, planach i ideałach. Russowi działa na nerwy ten przemądrzały ośmiolatek, który nie szczędzi kąśliwej krytyki, bywa dość bezczelny i brutalny w sądach. Stopniowo jednak między tą niedobraną z początku parą nawiązuje się nić porozumienia, łącząca przeszłość i teraźniejszość.

"Dzieciak" to ciepła rodzinna komedia, której reżyserem jest znany z takich filmów, jak "Fenomen" czy "Ja cię kocham, a ty śpisz" JON TURTELTAUB. Błyszczy na ekranie Bruce Willis, który wydaje się stworzony do roli dorosłego odkrywającego w sobie dziecko. Partneruje mu rezolutny Spencer Breslin, który dziś ma już na koncie role w takich tytułach, jak "Zdarzenie" M. Night Shyamalana, "Śnięty Mikołaj" czy "Poznaj mojego tatę". Trzyletniego Spencera zobaczyli na placu zabaw łowcy talentów i tak chłopiec trafił najpierw na plan reklamówek, chwilę później - swojego pierwszego serialu "Dusza człowiek" a w 1998 wystąpił w serii "Prawo i porządek". Hollywoodzcy spece od castingu wkrótce zainteresowali się również młodszą siostrą Spencera, Abigail Breslin. Rodzeństwo wystąpiło wspólnie w kinowym hicie "Mama na obcasach" z Kate Hudson i Johnem Corbettem. Abigail zagrała główną rolę w "Wyspie Nim", a także mogliśmy ją oglądać w poruszającym obrazie "Bez mojej zgody" Nicka Cassavetesa.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...