Ale kino+
alekino+
Film. DZIECIAKI DO WZIĘCIA

DZIECIAKI DO WZIĘCIA

Family Plan
komedia, USA, 1998, 92 min.
reżyseria: Fred Gerber
obsada: Eddie Bowz, Emily Procter, Judge Reinhold, Leslie Nielsen
Premiera w Ale kino+: 21.12.2007 r.
2.00
343
2 głosy | 1017 miejsce w rankingu

Sol Rubins (Harry Morgan), właściciel ośrodka wypoczynkowego, co roku zaprasza na wakacje grupę dzieciaków z sierocińca, którego jest sponsorem.

Tego roku wychowankowie domu dziecka również szykują się na wymarzone wakacje. Najwięcej nadziei wiążą z wyjazdem Alec (Trevor Morgan) i Eli (Zachary Browne) MacKenzie, dwaj najwięksi rozrabiacy, którzy tym razem chcą wykorzystać wyjazd, aby szukać swojej matki. Plany jednak komplikują się: biedny Sol umiera, a jego spadkobiercy nie palą się do zapraszania sierot. Wówczas do akcji wkracza zaskakująco podatny na wypadki strażnik Harry Haber (Leslie Nielsen), który przekonuje córkę Sola, Julie (Emily Procter), aby jeszcze raz ugościła w ośrodku zmarłego ojca sieroty. Julie ma miękkie serce, więc chętnie zaprosiłaby protegowanych zmarłego, ale ma też niestety wielką słabość do swojego chłopaka Matta (Eddie Bowz), którego bardziej niż akcje charytatywne interesują zyski z ośrodka wypoczynkowego. Te zaś przynieść mogą tylko bogaci turyści, którzy ściągną tu na wakacje ze swoimi przyzwyczajonymi do luksusów i wysokich cen rodzinami.

"Dzieciaki do wzięcia", mimo Leslie'ego Nielsena w obsadzie, znacznie odbiegają od komedii w rodzaju "Naga broń" czy "Straszny film". W zrealizowanym przez popularnego telewizyjnego reżysera FREDA GERBERA filmie nie zabrakło sytuacyjnego humoru i typowo komediowych gagów, ale "Dzieciaki do wzięcia" to komedia w stylu kina niezależnego - z wyszukanymi dialogami, akcją daleką od absurdów, ważkim, choć podanym w lekkim stylu problemem i oryginalnym scenariuszem dalekim od hollywoodzkich klisz. Gerber zresztą uznanie zdobył jako reżyser takich seriali, jak "Gotowe na wszystko", "Potyczki Amy", "Z Archiwum X" czy wreszcie bijący rekordy popularności "Skazany na śmierć". Niezależna komedia "Dzieciaki do wzięcia" to debiut pełnometrażowy Gerbera, zrealizowany według scenariusza Paula Bernbauma, scenarzysty m.in. dramatu "Hollywoodland" z Adrianem Brodym czy "Next" z Nicolasem Cage'em i Julianne Moore. Obok Nielsena, Kanadyjczyka uwielbianego przez Hollywood, który od swojego rodzinnego kraju otrzymał najwyższe wyróżnienie - Order Kanady, w filmie wystąpili m.in. Harry Morgan znany z takich filmów, jak "W samo południe", "Kto sieje wiatr" czy "Jak zdobywano Dziki Zachód" i znana z serialu "Prezydencki poker" Emily Procter.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...