Ale kino+
alekino+
Film. DZIĘKI BOGU, POZNAŁ LIZZIE

DZIĘKI BOGU, POZNAŁ LIZZIE

Thank God He Met Lizzie
komediodramat, Australia, 1997, 91 min.
reżyseria: Cherie Nowlan
obsada: Cate Blanchett, Frances O'Connor, Linden Wilkinson, Richard Roxburgh
Premiera w Ale kino+: 22.05.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 370 miejsce w rankingu

Marzyciel Guy (Richard Roxburgh, pamiętny z "Mission: Impossible 2") spotyka Lizzie (Cate Blanchett) w dość nie typowych okolicznościach - oboje muszą odebrać niespodziewany poród pewnego kota. Nawiązana w ten sposób znajomość szybko się rozwija i w jakiś czas później bohaterowie decydują się na ślub.

Małżeństwo nie przeszkadza jednak Guy'owi rozpamiętywać jego prawdziwej, wielkiej miłości. W retrospekcjach poznajmy powoli dzieje burzliwego związku bohatera z ciepłą i zabawną Jenny (Frances O'Connor), dziewczyną, którą Guy w głębi serca wciąż kocha.

CHERIE NOWLAN nasyca swój obraz subtelnym humorem, nie zaniedbuje jednak również psychologii postaci głęboko wnikając w charaktery bohaterów. Pomagają w tym doskonali aktorzy - na plan pierwszy wysuwa się tu Cate Blanchett, w czasie realizacji filmu będąca w przededniu wielkiej międzynarodowej kariery. Wkrótce po "Dzięki Bogu, poznał Lizzie" australijska artystka miała zagrać w "Elizabeth" i "Utalentowanym panu Ripley'u", a w dalszej perspektywie w trylogii "Władca Pierścieni" i "Zaginionych" Rona Howarda, zdobywając opinię jednej z najbardziej utalentowanych młodych aktorek z Antypodów. Za występ w filmie Cherie Nowlan Blanchett zdobyła nagrody Australijskiego Stowarzyszania Krytyków oraz Australijskiego Instytutu Filmowego - tamtejszy odpowiednik amerykańskiego Oscara.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...