Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Dzień Matki

Dzień Matki


blok filmów krótkometrażowych

Premiera w Ale kino+: 25.05.2014 r.
343
Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki warto zapomnieć o wszystkich sytuacjach, w których rodzice doprowadząją swoje dzieci do szału.

DZIŚ ZOSTAJĘ U MAMY
(I'm Going to Mum's), Nowa Zelandia, 2013,
reż.: Lauren Jackson,
wyk.: Duane Wichman-Evans, Narelle Ahrens, Jarod Rawiri

"Dziś zostaję u mamy" to komedia o 8-letnim Jacobie wychowywanym przez rozwiedzionych rodziców, którzy nie mają spójnej polityki co do ubierania malca. Matka daje mu czyste i schludnie wyglądające ubrania. Ojcu nie starcza już pary na prasownie T-Shirtów. Ale nie to jest największym problemem chłopca. Fakt, iż rozwód nie uczynił z jego rodziców najlepszych przyjaciół, stawia go w trudnej sytuacji. Aby wyrazić swoje niezadowolenia z ciągłych kłótni, Jacob decyduje się na osobliwy strajk.


PRZEDWCZESNY
(Prematur), Norwegia, 2012
reż.: Gunhild Enger
wyk.: Martin Bøhmer, Eilif Hartwig, Aina Huguet Estrada

"Przedwczesny" jest natomiast komedią nakręconą w jednym ujęciu, ale to wystarczy do pokazania jak zarówno różnice kulturowe, jak i pokoleniowe są w stanie wzniecić małe wojny domowe. Martin wraz z Lucią, ciężarną narzeczoną z Hiszpanii, odwiedza swoich rodziców mieszkających w Norwegii. W trakcie pierwszych 15 minut po wylądowaniu samolotu, poznaniu Lucii z matką i ojcem, Martin zaczyna powoli tracić cierpliwość i wiarę czy to dobrze, że niektórzy ludzie się rozmnażają.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...