Ale kino+
alekino+
Film. DZIEŃ NA WYŚCIGACH

DZIEŃ NA WYŚCIGACH

Day at the Races
komedia, USA, 1937, 109 min.
reżyseria: Sam Wood
obsada: Allan Jones, Chico Marx, Groucho Marx, Harpo Marx
Premiera w Ale kino+: 1.04.2003 r.
5.00
343
5 głosy | 370 miejsce w rankingu

Groucho (lider barci Marx, z nieodłącznymi domalowanymi, czarnymi wąsiskami) gra dr Hugo Hackenbusha, medycznego kierownika pewnego sanatorium. W wykonywaniu obowiązków nie przeszkadza mu fakt, że z wykształcenia jest weterynarzem - pensjonariusze ośrodka nie wiedzą, że prawdziwą specjalnością rzekomego doktora jest leczenie koni.

Tymczasem pewien nikczemny bogacz planuje przejąć sanatorium, by urządzić w nim kasyno. Dr Hackenbush chce pomóc właścicielce lecznicy. Jedynym sposobem ocalenia sanatorium jest wygranie końskiej gonitwy o wielką stawkę. W tej słusznej walce weterynarzowi pomagają sanitariusz Tony (Chico Marx) oraz były jockey Stuffy (Harpo Marx).

Jeden z najlepszych filmów najsłynniejszego rodzeństwa w historii komedii - niezrównanych braci Marx. "Dzień na wyścigach" był drugim filmem braci Marx zrealizowanym dla wytwórni MGM we współpracy z reżyserem Samem Woodem i podobnie jak pierwszy - "Noc w operze", odniósł wielki komercyjny sukces. Wiele lat później drogi braci i Wooda miały się jednak zupełnie rozejść. Reżyser odegrał aktywną rolę w niesławnej Komisji do badania działalności antyamerykańskiej, odpowiedzialnej za polityczne polowanie na czarownice, które nie ominęło środowiska filmowego. Groucho Marx był z kolei podejrzewany przez Komisję o sympatie komunistyczne - co zresztą nie powinno dziwić zważywszy na nazwisko, oraz skłonność komika do prowokacji i politycznych żartów.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...