Ale kino+
alekino+
Film. Dzień, w którym Ziemia zamarła

Dzień, w którym Ziemia zamarła

The Day the Earth Stopped
science fiction, USA, 2008, 89 min.
reżyseria: C. Thomas Howell
obsada: C. Thomas Howell, Darren Dalton, Judd Nelson
Premiera w Ale kino+: 29.06.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 50 miejsce w rankingu
Dzień, w którym Ziemia zamarła

Perełka ze stajni The Asylum - amerykańskiej firmy producenckiej, która kręci niskobudżetowe wersje hollywoodzkich hitów. "Dzień, w którym Ziemia zamarła" to wyśmienity mockbuster nawiązujący do filmu katastroficznego "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" z Keanu Reeves'em i Jennifer Connelly.

Nasza planeta staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa - najeżdżają ją setki gigantycznych międzygalaktycznych robotów. Mechaniczne potwory szybko przejmują wszystkie najważniejsze stolice świata, od Nowego Jorku po Tokio. Ale to nie koniec - wkrótce mieszkańcy Ziemi dostają od robotów ultimatum: albo wykażą wartość ludzkiej cywilizacji albo na zawsze zostanie ona zniszczona. Agent rządowy Josh Myron (C. Thomas Howell) podejmuje dramatyczną walkę z czasem, aby udowodnić najeźdźcom wartość życia na Ziemi.

"Dzień, w którym Ziemia zamarła" to jeden z wielu tytułów, jakie wypuścił na świat The Asylum, amerykański producent i dystrybutor. Firma specjalizuje się w kręceniu niskobudżetowych filmów klasy B, najczęściej nawiązujących do kinowych blockbusterów. Są one określane mianem mockbusterów, co w wolnym tłumaczeniu oznacza "pseudoprzebój". Z założenia ma je cechować wszystko to, co jest odwrotnością pierwowzorów: nieznana obsada, tandetne efekty specjalne, nieudany montaż, nieskomplikowana fabuła. Końcowy efekt obrazuje chociażby ocena użytkowników popularnego serwisu imdb.com: "Dzień, w którym Ziemia zamarła" otrzymała całe 2,8 punktu na 10 możliwych. Jak nietrudno się domyślić, gatunek ten zdobył rzesze fanów, kochających filmy klasy B. Działania The Asylum nie zawsze spotykają się jednak z takim przyjęciem - za nakręcenie filmu "Dzień, w którym Ziemia zamarła" studio 20th Century Fox - producent oryginału, czyli "Dnia, w którym zatrzymała się Ziemia" - zagroziło The Asylum wytoczeniem procesu sądowego.
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...