Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Dzień z życia

Dzień z życia

Life in a Day
dokumentalny, USA/Wlk. Brytania, 2011, 90 min.
reżyseria: Kevin Macdonald

Premiera w Ale kino+: 11.11.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 471 miejsce w rankingu
Dzień z życia
1
2

Głośny filmowy eksperyment wyprodukowany przez Ridleya Scotta. "Dzień z życia" to niezwykły dokument zrealizowany przez członków społeczności YouTube. Film był wydarzeniem tegorocznego festiwalu Sundance oraz MFF w Berlinie, gdzie został pokazany w sekcji Panorama.

Wyprodukowany przez Ridleya Scotta "Dzień z życia" to zwieńczenie ogólnoświatowego eksperymentu filmowego, w którym udział wzięli członkowie społeczności YouTube. W sobotę 24 lipca 2010 roku mieli nagrać ważne momenty ze swojego życia i umieścić nakręcony film wideo na dedykowanej podstronie w serwisie YouTube.

Do projektu zgłoszono ponad 80 000 filmów ze 197 krajów, w 45 różnych językach. Reżyser Kevin Macdonald (Stan gry, Ostatni król Szkocji) wybrał spośród nich i zestawił ze sobą najciekawsze ujęcia. Powstał barwny, dynamiczny, 90-minutowy film dokumentalny, w którym widzowie poznają m.in. historię Koreańczyka podróżującego przez świat na rowerze, biegacza-amatora z Moskwy, czy młodego nowojorczyka opowiadającego o tym, co kocha najbardziej na świecie.

Kevin Macdonald tak mówi o projekcie: "Dzień z życia to swoista kapsuła czasu, która opowie przyszłym pokoleniom, jak żyło się 24 lipca 2010 r. To wyjątkowy eksperyment wspólnego, społecznego tworzenia niepowtarzalnych filmów. Nie ma lepszego sposobu na zebranie nieograniczonego materiału filmowego, niż zaangażowanie światowej społeczności internetowej".


CZYTAJ BLOGI PLANETE+
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...