Ale kino+
alekino+
Film. Dzień z życia

Dzień z życia

Life in a Day
dokumentalny, USA/Wlk. Brytania, 2011, 90 min.
reżyseria: Kevin Macdonald

Premiera w Ale kino+: 11.11.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 471 miejsce w rankingu
Dzień z życia
1
2

Głośny filmowy eksperyment wyprodukowany przez Ridleya Scotta. "Dzień z życia" to niezwykły dokument zrealizowany przez członków społeczności YouTube. Film był wydarzeniem tegorocznego festiwalu Sundance oraz MFF w Berlinie, gdzie został pokazany w sekcji Panorama.

Wyprodukowany przez Ridleya Scotta "Dzień z życia" to zwieńczenie ogólnoświatowego eksperymentu filmowego, w którym udział wzięli członkowie społeczności YouTube. W sobotę 24 lipca 2010 roku mieli nagrać ważne momenty ze swojego życia i umieścić nakręcony film wideo na dedykowanej podstronie w serwisie YouTube.

Do projektu zgłoszono ponad 80 000 filmów ze 197 krajów, w 45 różnych językach. Reżyser Kevin Macdonald (Stan gry, Ostatni król Szkocji) wybrał spośród nich i zestawił ze sobą najciekawsze ujęcia. Powstał barwny, dynamiczny, 90-minutowy film dokumentalny, w którym widzowie poznają m.in. historię Koreańczyka podróżującego przez świat na rowerze, biegacza-amatora z Moskwy, czy młodego nowojorczyka opowiadającego o tym, co kocha najbardziej na świecie.

Kevin Macdonald tak mówi o projekcie: "Dzień z życia to swoista kapsuła czasu, która opowie przyszłym pokoleniom, jak żyło się 24 lipca 2010 r. To wyjątkowy eksperyment wspólnego, społecznego tworzenia niepowtarzalnych filmów. Nie ma lepszego sposobu na zebranie nieograniczonego materiału filmowego, niż zaangażowanie światowej społeczności internetowej".


CZYTAJ BLOGI PLANETE+
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...