Ale kino+
alekino+
Film. Dziennik panny służącej

Dziennik panny służącej

Journal d'une femme de chambre
dramat, Belgia/Francja, 2015, 110 min.
reżyseria: Benoit Jacquot, Benoît Jacquot
obsada: Clotilde Mollet, Léa Seydoux, Lea Seydoux, Vincent Lindon
Premiera w Ale kino+: 1.05.2017 r.
5.00
343
5 głosy | 34 miejsce w rankingu
Dziennik panny służącej

Prezentowana na MFF w Berlinie i nominowana do francuskich Cezarów ekranizacja powieści Octave'a Mirbeau. Historia młodej dziewczyny, która trafia do pełnego tajemnic i intryg domu zamożnej francuskiej rodziny. W tej roli wschodząca gwiazda francuskiego kina, laureatka Złotej Palmy Léa Seydoux ("Życie Adeli - Rozdział 1 i 2", "Lobster").

Celestyna (Léa Seydoux) jest francuską pokojówką, która na początku XX. wieku, dostaje pracę w domu, mieszkającej na prowincji, bogatej rodziny Lenlaire. Trafia między ciągłe pretensje pani domu, a nieustanne zaloty jej męża. Dziewczyna w wolnych chwilach prowadzi pamiętnik, gdzie opisuje swoje życie. Pewnego dnia w okolicy zostaje zamordowana mała dziewczynka. Służąca podejrzewa o zabójstwo tajemniczego ogrodnika Józefa (Vincent Lindon).

"Dziennik panny służącej" to obraz francuskiego reżysera Benoîta Jacquot'a, twórcy "Samotnej dziewczyny", "Szkoły wdzięku" czy "Żegnaj, królowo". W roli głównej wystąpiła natomiast Lea Seydoux, nagrodzona Złotą Palmą za rolę w filmie "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2".
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...