Ale kino+
alekino+
Film. Dziennik panny służącej

Dziennik panny służącej

Journal d'une femme de chambre
dramat, Belgia/Francja, 2015, 110 min.
reżyseria: Benoit Jacquot, Benoît Jacquot
obsada: Clotilde Mollet, Léa Seydoux, Lea Seydoux, Vincent Lindon
Premiera w Ale kino+: 1.05.2017 r.
5.00
343
5 głosy | 34 miejsce w rankingu
Dziennik panny służącej

Prezentowana na MFF w Berlinie i nominowana do francuskich Cezarów ekranizacja powieści Octave'a Mirbeau. Historia młodej dziewczyny, która trafia do pełnego tajemnic i intryg domu zamożnej francuskiej rodziny. W tej roli wschodząca gwiazda francuskiego kina, laureatka Złotej Palmy Léa Seydoux ("Życie Adeli - Rozdział 1 i 2", "Lobster").

Celestyna (Léa Seydoux) jest francuską pokojówką, która na początku XX. wieku, dostaje pracę w domu, mieszkającej na prowincji, bogatej rodziny Lenlaire. Trafia między ciągłe pretensje pani domu, a nieustanne zaloty jej męża. Dziewczyna w wolnych chwilach prowadzi pamiętnik, gdzie opisuje swoje życie. Pewnego dnia w okolicy zostaje zamordowana mała dziewczynka. Służąca podejrzewa o zabójstwo tajemniczego ogrodnika Józefa (Vincent Lindon).

"Dziennik panny służącej" to obraz francuskiego reżysera Benoîta Jacquot'a, twórcy "Samotnej dziewczyny", "Szkoły wdzięku" czy "Żegnaj, królowo". W roli głównej wystąpiła natomiast Lea Seydoux, nagrodzona Złotą Palmą za rolę w filmie "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...