Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DZIENNIK PANNY SŁUŻĄCEJ

DZIENNIK PANNY SŁUŻĄCEJ


dramat, Francja, 1964, 93 min.
reżyseria: Luis Bunuel
obsada: Daniel Ivernel, Georges Geret, Jeanne Moreau
Premiera w Ale kino+: 8.09.2000 r.
4.50
343
9 głosy | 504 miejsce w rankingu

Francja, lata trzydzieste. Bogaci właściciele ziemscy angażują pokojówkę Celestine (Moreau).

Młoda dziewczyna z obrzydzeniem obserwuje swych bogobojnych pracodawców, którzy stopniowo demaskują się jako frustraci, dewianci seksualni, rasiści i wreszcie zbrodniarze. Celestine wiąże z faszyzującym robotnikiem rolnym Josephem. Nie godzi się jednak na małżeństwo i donosi na Josepha, kiedy ten dopuszcza się zbrodni. Robotnik unika jednak kary. Celestine wychodzi za bogatego sąsiada swoich gospodarzy, przez co awansuje do ich warstwy społecznej.

Film jest remakiem klasycznego melodramatu Renoira z 1946 roku, film Buňuela stanowi zajadłą satyrę na mieszczańską moralność.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...