Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DZIENNIK SIERŻANTA FRIDAY'A

DZIENNIK SIERŻANTA FRIDAY'A

Dragnet
komedia kryminalna, USA, 1987, 102 min.
reżyseria: Tom Mankiewicz
obsada: Christopher Plummer, Dan Aykroyd, Harry Morgan, Tom Hanks
Premiera w Ale kino+: 28.05.2004 r.
4.20
343
21 głosy | 1138 miejsce w rankingu

Komediowy remake kultowego "Dragneta" - emitowanego od 1951 roku serialu kryminalnego, jednego z pierwszych tego typu programów w dziejach amerykańskiej telewizji.

Twórca serialu Jack Webb, reżyser, scenarzysta i odtwórca głównej roli w jednej osobie stworzył w "Dragnecie" ikoniczną postać telewizyjnego policjanta - sierżanta Friday'a. W pięć lat po śmierci Webba do postaci tej wrócili specjalista od kina sensacyjnego Tom Mankiewicz i słynny komik Dan Aykroyd.

Nazwisko TOMA MANKIEWICZA kojarzy się przede wszystkim z klasycznymi odcinkami cyklu o przygodach Jamesa Bonda oraz z solidnymi widowiskami sensacyjnymi w rodzaju "Przełomu Kasandry". Dan Aykroyd z kolei to wszechstronny mistrz komedii, współtwórca takich filmów jak "Blues Brothers" czy "Pogromcy duchów". Zabierając się za realizację "Dragneta" obaj filmowcy pragnęli złożyć hołd serialowi Webba i zarazem trochę z niego pożartować. "Dziennik sierżanta Friday'a" jest graniczącym z parodią pastiszem telewizyjnego klasyka, ale zarazem głębokim ukłonem w stronę niepowtarzalnego stylu Jacka Webba. Błyskotliwe dialogi, bezbłędnie aranżowany humor sytuacyjny, doskonała stylizacja oraz aktorski duet Aykroyda i Toma Hanksa uczyniły z "Dziennika sierżanta Friday'a" perłę komedii późnych lat 80.

Dan Aykroyd wciela się w sierżanta Friday'a, bratanka legendarnego policjanta wykreowanego przez Jacka Webba. Podobnie jak kiedyś jego wuj, współczesny Friday przemierza ulice Los Angeles z całą surowością tępiąc występek i zbrodnię. Partnerem dzielnego sierżanta jest kuty na cztery nogi agent narkotykowy Pep Streebeck - Tom Hanks. Tym razem doświadczeni policjanci będą musieli stawić czoła dość nietypowemu śledztwu. Stróże prawa stoczą bój z 30-metrowym wężem-dusicielem, będą szukać skradzionego nietoperza oraz całego nakładu magazynu pornograficznego, a przede wszystkim tropić tajemniczy gang złożony z nihilistów i wywrotowców, którzy podpisują swoje przestępstwa złowieszczym słowem "Poganie".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...