Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DZIEWCZYNY GREGORY'EGO

DZIEWCZYNY GREGORY'EGO

Gregory's Two Girls
komedia, Wlk. Brytania, 1999, 111 min.
reżyseria: Bill Forsyth
obsada: Carly McKinnon, Hugh McCue, John Gordon Sinclair, John Murtagh
Premiera w Ale kino+: 7.11.2007 r.
3.50
343
7 głosy | 331 miejsce w rankingu

Pożądanie, dojrzewanie, satyra na małomiasteczkowe życie, polityczny radykalizm i dużo ciepłego, szkockiego humoru. Po 18 latach reżyser Bill Forsyth wraca do bohaterów swojego najbardziej lubianego filmu, kręcąc kontynuację kultowej "Gregory's Girl".

Gregory'ego Underwooda poznaliśmy w 1981 roku w niskobudżetowej komedii "Gregory's Girl", która podbiła serca nie tylko brytyjskiej publiczności. Wówczas bohater był nastolatkiem, który zmagał się z futbolowo-sercowo-erotycznymi problemami w małym szkockim miasteczku Cumbernauld. W filmie "Dziewczyny Gregory'ego", reżyser BILL FORSYTH zabiera nas w to samo miejsce - 18 lat później. Przez ten czas wiele rzeczy pozostało bez zmian. W Gregory'ego Underwooda jeszcze raz wciela się John Gordon Sinclair, który grał tę postać w filmie z 1981 roku.

Oczywiście Gregory nie jest już chłopcem, tylko dojrzałem mężczyzną, a jednak odnajdujemy go w tej samej szkole, do której uczęszczał jako nastolatek. Gregory został nauczycielem angielskiego. Jego relacje z kobietami wciąż są skomplikowane. O względy bohatera dyskretnie zabiega koleżanka z pracy, urocza nauczycielka muzyki Bel (Maria Doyle Kennedy). Gregory ma jednak kłopoty ze skoncentrowaniem się na jej zalotach, ponieważ jego uwagę przykuwa seksowna 16-letnia uczennica Frances (Carly McKinnon). Dziewczyna trafia nauczyciela w czuły punkt. Gregory ma radykalne polityczne poglądy. Na lekcjach poświęca więcej uwagi gromieniu chciwych międzynarodowych korporacji niż wykładom z literatury angielskiej. Nic też dziwnego, że jest niezwykle podekscytowany, kiedy nieletnia Frances informuje go, że wpadała na trop korporacyjnego spisku, tu na miejscu, w prowincjonalnym Cumbernauld. Czarnym charakterem w tej historii jest niejaki Fraser Rowan (Dougray Scott) - kiedyś szkolny kolega Gregory'ego, a dziś rzutki biznesmen z branży komputerowej. Fraser przedstawia się jako filantrop, ale Frances i jej przyjaciele podejrzewają, że w rzeczywistości bogacz dostarcza elektroniczne narzędzia tortur dla reżimów w Trzecim Świecie. Uczniowie proszą Gregory'ego o pomoc w zdobyciu dowodów przeciw biznesmenowi. Nauczyciel widzi w tej akcji sposób na uderzenie w globalny kapitalizm, a przy okazji szansę na spędzenie czasu w towarzystwie ślicznej Frances, zgadza się więc na uczestnictwo w awanturze, od której każdy rozsądny pedagog powinien trzymać się z daleka.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...