Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DZIKA KACZKA

DZIKA KACZKA

WILD DUCK
dramat, Australia, 1983, 91 min.
reżyseria: Henri Safran
obsada: Jeremy Irons, Liv Ullmann, Lucinda Jones
Premiera w Ale kino+: 10.11.2000 r.
4.22
343
38 głosy | 861 miejsce w rankingu

Przeniesiona w realia Australii sztuka norweskiego dramaturga Henryka Ibsena. Jeremy Irons wciela się w rolę fotografa Harolda Acklanda.

Harold mieszka razem z żoną Giną (Liv Ullmann), córką Henriettą (Lucinda Jones) i starym ojcem, byłym majorem, obecnie zubożałym alkoholikiem. Życie rodziny upływa we względnym spokoju. Mąci go jedynie choroba Henrietty, która powoduje, że dziewczynka powoli ślepnie. Pojawienie się w miasteczku Gregorego - starego przyjaciela Harolda sprawia, że na jaw wychodzą sprawy, o których wiele osób dawno już chciało zapomnieć. Okazuje się, że ojcem Henrietty wcale nie jest Harold.

CIEKAWOSTKI: Najważniejsze filmy Jeremy'ego Ironsa: "Miłość Swanna" (1984), "Misja" (1986), "Dom dusz" (1993), "Ukryte pragnienia" (1996), "Lolita" (1997)

CIEKAWOSTKI: Najważniejsze filmy Liv Ullmann: "Persona" Ingmara Bergmana(1966), "Emigranci" Jana Troella (1971), "Szepty i krzyki" Bergmana (1972). Liv Ullmann wyreżyserowała również kilka filmów, m.in. pokazywany w 1997 roku w Cannes, dobrze przyjęty przez krytykę film pt. "Private Confessions" (autorem scenariusza był Ingmar Bergman, wieloletni partner Liv Ullmann).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...