Ale kino+
alekino+
Film. DZIKA ORCHIDEA

DZIKA ORCHIDEA

Wild Orchid
dramat erotyczny, USA, 1990, 107 min.
reżyseria: Zalman King
obsada: Assumpta Serna, Carre Otis, Jacqueline Bisset, Mickey Rourke
Premiera w Ale kino+: 14.02.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 56 miejsce w rankingu

Piękna, początkująca prawniczka Emily zostaje wysłana do Brazylii z zadaniem sfinalizowania dużej operacji na rynku nieruchomości.

Na miejscu okazuje się, że jedną ze stron transakcji jest ekscentryczny, amerykański multimilioner nazwiskiem Wheeler (Mickey Rourke). Ów tajemniczy, fascynujący mężczyzna robi ogromne wrażenie na niewinnej Emily. Wheeler pokazuje bohaterce świat erotycznych gier, o jakich jej się nawet nie śniło.

"Dzika orchidea" była tytułem niecierpliwie wyczekiwanym przede wszystkim przez licznych fanów filmu "Dziewięć i pół tygodnia". To w pewnym sensie alternatywna wersja kultowego dramatu erotycznego Adriana Lyne'a. Scenariusz "Dzikiej orchidei" jest dziełem Zalmana Kinga i Patricii Knop - pary autorów odpowiedzialnych za "Dziewięć i pół tygodnia". Tym razem za kamerą stanął osobiście ZALMAN KING, filmowiec uważany za mistrza tzw. soft-porn. Gwiazdą filmu, podobnie jak obrazu Lyne'a, jest Mickey Rourke, artysta cieszący się od czasu występu w "Dziewięciu i pól tygodnia" sławą jednego z najseksowniejszych współczesnych aktorów amerykańskich. Tym razem partneruje mu śliczna Carré Otis. Rourke i młodziutka aktorka byli w trakcie kręcenia "Dzikiej orchidei" parą. Fakt ten czuje się w erotycznej "chemii" między bohaterami - plotka głosi, że wiele scen miłosnych między Rourke i Otis było czymś więcej niż tylko aktorską inscenizacją.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...