Ale kino+
alekino+
Film. DZIWNA SPRAWA

DZIWNA SPRAWA

Une etrange affaire
obyczajowy, Francja, 1981, 97 min.
reżyseria: Pierre Granier-Deferre
obsada: Gerard Lanvin, Gérard Lanvin, Jean-Pierre Kalfon, Michel Piccoli, Nathalie Baye
Premiera w Ale kino+: 12.10.1999 r.
343

Jak wszyscy pracownicy wielkiej galerii handlowej, Louis Coline (G.Lanvin) młody pracownik działu reklamy, oczekuje z napięciem pojawienia się nowego szefa, o którym pracownicy opowiadają najdziwniejsze historie.

Tymczasem Bartrand Malair (M..Piccoli) wywołuje na Louisie bardzo dobre wrażenie. Nagle wszystko zaczyna się zmieniać w oszałamiającym tempie. Louis otrzymuje stanowisko szefa działu reklamy i stopniowo zaczyna poddawać się coraz bardziej swojemu fascynującemu przełożonemu. Czując się zaniedbana, jego żona, Nina (N.Baye), postanawia porzucić Louisa. Zdziwiony i zdezorientowany, Louis, szuka pocieszenia u swoich nowych przyjaciół dwóch osobistych sekretarzy Malaira, którego podziwia coraz bardziej. Kiedy, pewnego dnia, Malair znika bez śladu Louis pozbawiony swego wzoru do naśladowania czuje się całkowicie zagubiony.

Film Pierra Granier-Deferre przyniósł Michelowi Piccoli Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego aktora na festiwalu filmowym w Berlinie w 1982 a Nathalie Baye Cezara w 1982 dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...