Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. DZIWNA SPRAWA

DZIWNA SPRAWA

Une etrange affaire
obyczajowy, Francja, 1981, 97 min.
reżyseria: Pierre Granier-Deferre
obsada: Gerard Lanvin, Gérard Lanvin, Jean-Pierre Kalfon, Michel Piccoli, Nathalie Baye
Premiera w Ale kino+: 12.10.1999 r.
343

Jak wszyscy pracownicy wielkiej galerii handlowej, Louis Coline (G.Lanvin) młody pracownik działu reklamy, oczekuje z napięciem pojawienia się nowego szefa, o którym pracownicy opowiadają najdziwniejsze historie.

Tymczasem Bartrand Malair (M..Piccoli) wywołuje na Louisie bardzo dobre wrażenie. Nagle wszystko zaczyna się zmieniać w oszałamiającym tempie. Louis otrzymuje stanowisko szefa działu reklamy i stopniowo zaczyna poddawać się coraz bardziej swojemu fascynującemu przełożonemu. Czując się zaniedbana, jego żona, Nina (N.Baye), postanawia porzucić Louisa. Zdziwiony i zdezorientowany, Louis, szuka pocieszenia u swoich nowych przyjaciół dwóch osobistych sekretarzy Malaira, którego podziwia coraz bardziej. Kiedy, pewnego dnia, Malair znika bez śladu Louis pozbawiony swego wzoru do naśladowania czuje się całkowicie zagubiony.

Film Pierra Granier-Deferre przyniósł Michelowi Piccoli Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego aktora na festiwalu filmowym w Berlinie w 1982 a Nathalie Baye Cezara w 1982 dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...