Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. E.T.

E.T.

E.T. The Extra-Terrestial
film science fiction, USA, 1982, 115 min.
reżyseria: Steven Spielberg
obsada: Dee Wallace-Stone, Drew Barrymore, Erika Eleniak, Henry Thomas, Peter Coyote
Premiera w Ale kino+: 1.01.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 24 miejsce w rankingu
E.T.

Jeden z najważniejszych filmów w historii kina i największy sukces kasowy lat 80. Magiczna historia przyjaźni samotnego chłopca i przybysza z kosmosu opowiedziana przez mistrza współczesnego kina Stevena Spielberga.

Kilkuletni Elliott (Henry Thomas) mieszka wraz z mamą (Dee Wallace-Stone) i rodzeństwem na jednym z kalifornijskich przedmieść. Chłopiec bardzo przeżywa rozwód rodziców. Nie ma jednak z kim porozmawiać o swoich problemach, bo jego młodsza siostra Gertie (Drew Barrymore) jest za mała, by rozumieć tę sytuację, a dorastający brat Michael (Robert MacNaughton) ma już swój świat. Pewnego dnia w życie Elliotta wkracza dosyć niecodzienna postać - przybysz z innej plany. Mały i niezbyt urodziwy E.T. (jak nazywa go Elliott) gubi się na Ziemi podczas ekspedycji badawczej i jego towarzysze po prostu go zostawiają. Kosmita tęskni za domem i chce za wszelką cenę skontaktować się ze swoimi przyjaciółmi. Na ślad E.T. wpadają też agenci rządowi, którzy mają wobec kosmity swoje plany. Elliott musi więc uratować niezwykłego przyjaciela, w czym pomaga mu rodzeństwo.

"E.T." to już klasyka kina. Pierwsi wielbiciele szpetnego, ale urokliwego przybysza z kosmosu mogą dziś zabrać do kina własne dzieci. Do historii przeszła kwestia "E.T. Phone Home" i charakterystyczny muzyczny temat Johna Williamsa. Zmieniła się też nieco - zgodnie z duchem czasów - wymowa filmu. Dziecięce gwiazdy filmu Henry Thomas i Drew Barrymore są już dorosłymi aktorami ze sporym dorobkiem. Drew Barrymore ostatnio można oglądać w filmie "Wszyscy mają się dobrze", gdzie wystąpiła u boku Roberta De Niro, natomiast Henry Thomasa w serialu "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...