Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. EDEN

EDEN


film obyczajowy, Irlandia, 2008, 83 min.
reżyseria: Declan Recks
obsada: Aidan Kelly, Eileen Walsh, Karl Sheils, Padraic Delaney
Premiera w Ale kino+: 21.04.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 409 miejsce w rankingu
EDEN

Dramat obyczajowy o kryzysie, jaki przechodzi pewne małżeństwo w dziesiątą rocznicę swojego związku.

Breda (Eileen Walsh) i Billy (Aidan Kelly) są małżeństwem od dziesięciu lat. Zbliżająca się okrągła rocznica ślubu uświadamia im, jak bardzo przez te wszystkie lata oddalili się od siebie. On pracuje w firmie telekomunikacyjnej i całe dnie spędza poza domem. Wieczorami ucieka od żony i dzieci do pubu, gdzie przed kolegami chwali się wyczynami z przeszłości. Tymczasem zaniedbywana Breda chce wykorzystać nadchodzącą rocznicę do ponownego zbliżenia się z mężem. Robi wszystko, by rozbudzić w nim dawne namiętności - zaczyna dbać o siebie, zapisuje się do klubu fitness i specjalnie na tę okazję kupuje nową sukienkę. Widząc starania żony Billy obiecuje jej, że zrobi wszystko, by ten wyjątkowy dzień był przełomem w ich związku. W głębi serca czuje jednak, że może temu nie sprostać.

"Eden" DECLANA RECKSA to poruszający dramat małżeński oparty na sztuce Eugene'a O'Briena. Tytuł odnosi się zarówno do miejscowości Edenderry, z której wywodzi się O'Brien, jak i do biblijnego ogrodu rozkoszy. Cenionego dramaturga i zarazem autora scenariusza filmu nie interesowało dociekanie przyczyn stopniowego rozpadu małżeństwa. Bez orzekania winy obserwuje proces oddalania się od siebie dwójki ludzi od dawna zanurzonych w emocjonalnym odrętwieniu.

Z reżyserem Declanem Recksem E. O'Brien pracował poprzednio nad serialem "Pure Mule", który cieszył się wielką popularnością przynosząc reżyserowi Irlandzką Nagrodę Filmową. Jedną z gwiazd telewizyjnej produkcji była znana w Polsce z kontrowersyjnych "Sióstr Magdalenek" Eileen Walsh, której reżyser powierzył w "Edenie" rolę Bredy. Kreacja żony, desperacko próbującej przywrócić związkowi dawny blask, przyniosła aktorce Irlandzką Nagrodę Filmową i aktorską nagrodę na festiwalu w Tribece. Postać jej męża Billy'ego przypadła z kolei Aidanowi Kelly'emu, który po serii epizodów i występach w irlandzkich serialach znakomicie wykorzystał szansę zaistnienia w bardziej wymagającej roli.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...