Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Edison

Edison


thriller, USA, 2005, 96 min.
reżyseria: David J. Burke
obsada: Dylan McDermott, John Heard, Justin T imberlake, Kevin S pacey, Morgan Freeman
Premiera w Ale kino+: 7.01.2012 r.
4.00
343
4 głosy | 536 miejsce w rankingu
Edison

Justin Timberlake jako młody dziennikarz na tropie korupcji w elitarnej jednostce policyjnej. W pozostałych rolach występują Morgan Freeman i Kevin Spacey.

Edison to miasto, które toczy rak korupcji. Josh Pollack (Justin Timberlake), młody dziennikarz, trafia na trop nieuczciwych stróżów prawa w sercu elitarnej jednostki policyjnej F.R.A.T. Jego przełożony i wydawca Moses Ashford (Morgan Freeman) zachęca go, by zbadał sprawę. Pollack zwróci się o pomoc do doświadczonego śledczego, detektywa Levona Wallace'a (Kevin Spacey). Rozpocznie się dziennikarskie śledztwo, a młody reporter i jego bliscy znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Anglosasi dysponują doskonałym terminem na kogoś, kto bije na alarm: whistleblower. W kinie funkcję tą pełni zazwyczaj jedyny uczciwy policjant lub właśnie reporter. Do figury whistleblowera odwołuje się m.in. doskonały, oparty na prawdziwej historii "Serpico" Sidneya Lumeta. Bohaterem jest policjant, grany przez Ala Pacino, który bezskutecznie próbuje zainteresować przełożonych korupcją szerzącą się wśród stróżów prawa. Z kolei David J. Burke, realizując "Edison", whistleblowerem uczynił młodego, dociekliwego dziennikarza. W rolę tę wcielił się Justin Timberlake - wokalista, zdobywca 4 statuetek Emmy za gościnne występy i piosenki do nadawanego na żywo telewizyjnego programu "Saturday Night Live". Rolę śledczego gra Kevin Spacey, niezapomniany Lester Burnham z "American Beauty". W doświadczonego dziennikarza wciela się Morgan Freeman, zdobywca Oscara za drugoplanową rolę w filmie Clinta Eastwooda "Za wszelką cenę".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...