Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. EL LUTE

EL LUTE


obyczajowy, Hiszpania, 1987, 118 min.
reżyseria: Vincente Aranda
obsada: Imanol Arias, Victoria Abril
Premiera w Ale kino+: 24.08.2000 r.
343

El Lute to pseudonim Eleuteria Sancheza, bohatera głośnej w Hiszpanii w latach sześćdziesiątych afery.

Pojmany w trakcie włamania do sklepu jubilerskiego El Lute odmawia wydania swych towarzyszy. Skatowanemu przez policję udaje się uciec z więzienia. Dzięki niezłomności i brawurze pospolity złodziejaszek wyrasta we frankistowskiej Hiszpanii na bohatera. Film jest opowieścią o tamtych wydarzeniach.

W rolę Chelo, żony El Lute wcieliła się Victoria Abril, aktorka często współpracująca z Vincente Aranda, w Polsce znana głównie z roli w filmie Pedro Almodovara "Kika", gdzie zagrała rolę ekscentrycznej prezenterki telewizyjnej.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...