Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ELITA ZABÓJCÓW

ELITA ZABÓJCÓW

The Killer Elite
film akcji, USA, 1975, 119 min.
reżyseria: Sam Peckinpah
obsada: Arthur Hill, Bo Hopkins, James Caan, Robert Duvall
Premiera w Ale kino+: 25.04.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 558 miejsce w rankingu
ELITA ZABÓJCÓW

Historia twardej konfrontacji w środowisku amerykańskich służb specjalnych. Film w reżyserii specjalisty od mocnego kina akcji, Sama Peckinpaha. W rolach głównych James Caan i Robert Duvall.

Mike Locken (James Caan) pracuje dla prywatnej agencji Com-Teg, przyjmującej zlecenia niewygodne dla CIA. W akcji, podczas której ochraniał pewną ważną osobistość, zostaje postrzelony przez swojego przyjaciela i współpracownika, George'a Hansena (Robert Duvall). Szybko wychodzi na jaw, że Hansen został podkupiony przez przeciwników. Locken przechodzi długą rehabilitację. Wraca do formy pod okiem instruktorów wschodnich sztuk walki. Choć nie jest w pełni sprawny, nie chce przechodzić na emeryturę. Wkrótce CIA zleca Com-Tegowi ochronę chińskiego polityka o nazwisku Chung (Mako). Na zabójstwo azjatyckiego przywódcy został podpisany kontrakt. Szefostwo proponuje Lockenowi powrót do pracy, wiedząc, że Chunga ściga grupa, którą dowodzi Hansen. Nadarza się szansa zemsty na byłym partnerze i przyjacielu.

SAM PECKINPAH zasłynął przede wszystkim jako twórca niezapomnianych westernów i filmów sensacyjnych. W swojej twórczości wielokrotnie sięgał do klasycznych hollywoodzkich gatunków, jednocześnie uciekając od utartych konwencji. Jego westerny odważnie rozprawiają się z legendą Dzikiego Zachodu, w kryminałach nierzadko przestępcy budzą więcej sympatii niż ścigający ich policjanci. Nakręcona w 1975 roku "Elita zabójców" to metafora brudnej polityki, świata, w którym grupy powołane do tych samych celów w rzeczywistości nie przestają ze sobą walczyć. W filmie można odnaleźć cechy autorskiego kina reżysera "Dzikiej bandy", "Ucieczki gangstera" i "Nędznych psów". Nie brak w nim wielokrotnie podejmowanych przez Peckinpaha tematów zdrady, lojalności i zemsty. Peckinpah, kompletując obsadę, zwykł sięgać po sprawdzone nazwiska. W "Elicie zabójców" występuje aktorski tandem starych znajomych z planu "Ojca chrzestnego" - James Caan i Robert Duvall. Po występie w gangsterskiej sadze rodziny Corleone, za który obaj nominowani byli do Oscara, tym razem na ekranie spotkali się po przeciwnej stronie barykady.




SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...