Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ELIZO, MOJE ŻYCIE

ELIZO, MOJE ŻYCIE

Elisa, vida mia
dramat psychologiczny, Hiszpania, 1977, 137 min.
reżyseria: Carlos Saura
obsada: Fernando Rey, Geraldine Chaplin, Norman Briski
Premiera w Ale kino+: 17.09.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 20 miejsce w rankingu

Eliza (G.Chaplin), w towarzystwie swojej siostry, przyjeżdża w odwiedziny do ojca. Luis (F.Rey) mieszka sam w wielkim domu, odkąd, dwadzieścia lat temu, opuścił rodzinę.

Pozostawszy sam na sam ze starym człowiekiem, Eliza, zwierza mu się ze swych problemów małżeńskich. Odnajduje i odkrywa na nowo swego zapomnianego ojca. Niestety Luis jest bardzo ciężko chory i jego przedwczesna śmierć kładzie kres temu krótkiemu lecz niezwykle intensywnemu spotkaniu. Problemy współżycia z drugą osobą, nauczenie się życia w samotności, poszukiwanie własnego "ja"...są to najważniejsze tematy nurtujące głównych bohaterów filmu Carlosa Saury.

Fernando Rey za rolę Luisa otrzymał Cesara (najlepsza kreacja aktorska) na festiwalu w Cannes w 1977.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...