Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Ella zaklęta

Ella zaklęta

Ella Enchanted
film familijny, USA/Wlk.Brytania/Irlandia 2004, 96 min.
reżyseria: Tommy O'Haver
obsada: Anne Hathaway, Cary Elwes, Hugh Dancy, Minnie Driver
Premiera w Ale kino+: 19.08.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 114 miejsce w rankingu
Ella zaklęta

Pełna niezwykłych przygód i magicznych stworów opowieść o Elli, która pragnie uwolnić się od przeklętego uroku rzuconego na nią w dzieciństwie.

Ella mieszka w magicznej krainie Frell, w której wszystko jest możliwe, a dobre wróżki spełniają najskrytsze marzenia. Każde dziecko urodzone w tym niezwykłym świecie otrzymuje szczególny prezent od swojej matki chrzestnej. W dniu swoich urodzin Ella zostaje obdarowana przywilejem posłuszeństwa wobec innych. Nie jest to prezent idealny, gdyż zobowiązuje on dziewczynę do spełniania wszystkich poleceń i rozkazów otaczających ją ludzi. Gdy coraz więcej osób wykorzystuje Ellę do swoich celów, dziewczyna buntuje się. Wyrusza w pełna przygód podróż, wierząc, że znajdzie sposób, by pozbyć się niefortunnego uroku. Podczas wyprawy Ella spotyka przeróżne magiczne istoty - elfy, ogry i gnomy. Na jej drodze pojawia się również pewien przystojny książę.

"Ella zaklęta" jest mieszanką motywów zaczerpniętych z wielu znanych baśni i fantastycznych opowieści. Scenariusz filmu powstał na podstawie debiutanckiej powieści amerykańskiej pisarki Gail Garson Levine. W rolę Elli wcieliła się Anne Hathaway, która poza umiejętnościami aktorskimi, zaprezentowała na ekranie imponujące zdolności wokalne. Aktorka od najmłodszych lat uczyła się śpiewu i była pierwszym sopranem chóru All-Eastern U.S. High School Honors. Wraz z nim występowała m.in. w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie - nowojorskiej Carnegie Hall.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...