Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. EMIGRANCI

EMIGRANCI

EMIGRANTS
dramat, Szwecja, 1971, 164 min.
reżyseria: Jan Troell
obsada: Eddie Axberg, Liv Ullmann, Max von Sydow
Premiera w Ale kino+: 17.11.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 581 miejsce w rankingu

Połowa XIX wieku. W Szwecji panuje głód. Mimo iż Kristina (Liv Ulmann) i Oskar (Max von Sydow) robią wszystko, aby wyżywić rodzinę, jedno z ich dzieci umiera.

Fakt ten przesądza o decyzji, aby wyemigrować do Ameryki. Sprzedają cały dobytek, wsiadają na statek i podobnie jak setki im podobnych wyruszają w podróż do mitycznej krainy.

Pięć nominacji do Oscara za: najlepszy film zagraniczny (w 1971), rolę żeńską, scenariusz, reżyserie i najlepszy film roku (1972).

Najważniejsze filmy Liv Ullmann to: "Persona" Bergmana (1966), "Dzika kaczka" Henri Safrana (1971), "Szepty i krzyki" Bergmana (1972). Liv Ullmann wyreżyserowała również kilka filmów, m.in. pokazywany w 1997 roku w Cannes, dobrze przyjęty przez krytykę film pt. "Private Confessions" (autorem scenariusza był Ingmar Bergman, wieloletni partner Liv Ullmann).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...