Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Emilia

Emilia


dramat obyczajowy, Polska, 2005, 77 min.
reżyseria: Piotr Matwiejczyk

Premiera w Ale kino+: 11.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 6 miejsce w rankingu
Emilia

Emilia została wychowana w specyficznej rodzinie. Jej rodzice nie byli najlepsi w okazywaniu uczuć. Zajęci swoimi sprawami niewiele sił włożyli w przekazaniu córce wiedzy o życiu i świecie. Dziewczynka nadrabiała te braki tak, jak umiała.

Żyjąc w izolacji, wykreowała własny wewnętrzny świat, który rządzi się swoimi prawami i moralnością. Jako dojrzała dziewczyna znajduje sobie znakomity - jak sądzi - sposób na życie. Postanawia, że pomagając innym uczyni świat wokół siebie lepszym. Tyle tylko, że potencjalni kandydaci do dobrych uczynków Emilii nie bardzo potrzebują jej pomocy. Ta jednak nie zrażając się tym brnie w kolejne etapy swojego planu. Tym samym jednych doprowadza do łez, innych do nerwowych załamań, a jeszcze innych - do śmierci.

"Emilię" - parodię "Amelii" Jeuneta - zrealizował jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów offowych. PIOTR MATWIEJCZYK, niezależny filmowiec z Wrocławia, stał się znany dzięki amatorskim parodiom, które zapoczątkował film "Chinacity" - pastisz "Chinatown" Romana Polańskiego. W filmie obok samego reżysera wystąpił Marek Piestrak. Dobrze przyjęto też "Koszmar Minionej Zimy" - parodię kultowych horrorów klasy B. "Emilia" długo nie mogła wyjść z etapu postprodukcji. Media donosiły o kolejnych gwiazdach w obsadzie, ale film wciąż nie trafiał na ekrany. Swój udział w produkcji zapowiedział m.in. Cezary Pazura, który wcielił się w Indianę Dżonsa, kochanka Emilii. W epizodach wystąpili też m.in. Andrzej Grabowski, Krzysztof Globisz, Marek Piestrak, Bodo Kox oraz satyryk Grzegorz Halama.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...