Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 2 odc. 1

Endeavour 2 odc. 1


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2016, 89 min.
reżyseria: Kristoffer Nyholm
obsada: Anton Lesser, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 29.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 36 miejsce w rankingu
Endeavour 2 odc. 1

Cztery miesiące po tragicznych wydarzeniach i postrzeleniu, Endeavour Morse wraca na posterunek i od razu zajmuje się sprawą zainspirowaną przez dwa dziwne wydarzenia.

Do pierwszego incydentu dochodzi, gdy feministka Kitty, córka przyszłej pani poseł Barbary Batten, oblewa czerwoną farbą królową piękności, Dianę Day. Robi to w proteście przeciwko udziałowi Diany Day w ceremonii obchodów 900. rocznicy podboju Anglii przez Normanów. Wkrótce jednak Morse i jego koledzy będą mieli o wiele większe zmartwienie, gdy z dachu rzuca się nieznany mężczyzna. Początkowo wszystko wskazuje na to, ze popełnił samobójstwo, jednak Morse'owi sprawa wydaje się nad wyraz podejrzana. Tym bardziej, że znajduje przy mężczyźnie fałszywe dowody osobiste oraz notatnik, na którym zapisał tajemniczą wiadomość D DAY FRIDAY 98018. Morse odgaduje, że FRIDAY można również czytać jako FRIDA Y, a D DAY może oznaczać Dianę Day. Ale co oznaczają wobec tego cyfry? Czy Diana Day ma coś wspólnego z tajemniczym samobójstwem mężczyzny?

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour 2
Endeavour 2 odc. 2
Endeavour 2 odc. 3
Endeavour 2 odc. 4
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...