Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 2 odc. 2

Endeavour 2 odc. 2


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2016, 89 min.
reżyseria: Giuseppe Capotondi
obsada: Anton Lesser, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 6.07.2014 r.
5.00
343
10 głosy | 37 miejsce w rankingu
Endeavour 2 odc. 2

Śledztwo w sprawie śmierci starszego pana, specjalizującego się w heraldyce i genealogii, prowadzi Morse'a do szkoły dla dziewcząt Blythe Mount.

W oksfordzkim muzeum zostaje zamordowany Adrian Weiss, starszy pan, ceniony genealog. Morderca wybrał nietypowe narzędzie zbrodni - indyjski sztylet obrzędowy. Tego samego dnia muzeum odwiedziły uczennice ze szkoły Blythe Mount. Morse jedzie tam w nadziei, że dziewczęta być może zauważyły w muzeum coś podejrzanego. Gdy opuszcza szkołę, znajduje w kieszeni marynarki karteczkę z rozpaczliwym komunikatem "Uratuj mnie", którą ktoś mu podrzucił. Wkrótce dowiaduje się, że sto lat wcześniej w szkole doszło do serii nierozwiązanych morderstw, których ofiarami stali się członkowie rodziny Blaise-Hamilton, a indyjski sztylet był kiedyś ich własnością. W międzyczasie znika jedna z uczennic, Bunty, po tym jak w nocy po szkole roznosiła się upiorna muzyka. Dyrektorka szkoły, panna Symes, opowiada Morse'owi, że budynek nawiedza widmo Charlotte Blaise-Hamilton, a jedna z nauczycielek panna Danby jest przekonana, że widziała ducha. Morse kontaktuje się ze Stephenem Fitzowenem, który napisał książkę o morderstwach rodziny Blaise-Hamilton i z którym przed śmiercią koniecznie chciał się zobaczyć Adrian Weiss. Czy jego zabójstwo ma coś wspólnego ze starymi legendami i nawiedzoną szkołą Blythe Mount?

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour 2
Endeavour 2 odc. 1
Endeavour 2 odc. 3
Endeavour 2 odc. 4
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...