Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 2 odc. 3

Endeavour 2 odc. 3


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2016, 89 min.
reżyseria: Andy Wilson
obsada: Anton Lesser, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 13.07.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 35 miejsce w rankingu
Endeavour 2 odc. 3

Oksfordzka policja zostaje postawiona na nogi, gdy w ciągu krótkiego czasu dochodzi do śmierci trzech kobiet, które zostały uduszone.

Vivienne Haldane zostaje znaleziona martwa w swoim domu, to już trzecia kobieta, która prawdopodobnie stała się ofiarą seryjnego mordercy. Wszystkie łączą tylko dwa elementy - to, że były zamężne i że zginęły w ten sam sposób: morderca udusił je jedwabnymi pończochami a po śmierci zdjął im obrączki. Vivienne Haldane żyła z mężem w separacji i spotykała się z sekretnym kochankiem, którego w pamiętnikach opisywała jako "X". Podobnie też jak jedna z ofiar, na krótko przed śmiercią widziana była w zielonym samochodzie. Prowadzący śledztwo Morse i Thursday nie mają żadnych tropów, oprócz jednego - pończochy, którymi posłużył się morderca, to unikalna marka Le Minou Noir, dostępna tylko w jednym oksfordzkim sklepie Burridges. Czy ta wskazówka wystarczy, aby pchnąć skomplikowane śledztwo do przodu?

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour 2
Endeavour 2 odc. 1
Endeavour 2 odc. 2
Endeavour 2 odc. 4
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...