Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 2 odc. 4

Endeavour 2 odc. 4


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2016, 89 min.
reżyseria: Geoffrey Sax
obsada: Anton Lesser, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 20.07.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 39 miejsce w rankingu
Endeavour 2 odc. 4

Gdy z więzienia ucieka drobny przestępca, uruchamia to łańcuszek wydarzeń, które doprowadzą inspektora Endeavoura Morse'a do odkrycia mrocznych i dramatycznych wydarzeń z przeszłości.

Przy torach kolejowych zostaje znalezione ciało byłego reportera, Erica Pattersona. Ostatnia osoba, z którą go widziano przed śmiercią był Alderman Wintergreen. Mężczyźni kłócili się o plan rozbudowy poprawczaka Blenheim Vale przez firmę należącą do niejakiego Landesmana. W tym samym czasie z domu ucieka 10-letni Tommy Cork, nad którym znęca się ojciec, a z więzienia zbiega niejaki George Aldridge, dawny wychowanek Blenheim Vale. Gdy kilka dni później policja znajduje ciało George'a, inspektor Morse przeczuwa, że mały Tommy mógł być świadkiem zabójstwa i teraz się ukrywa. Z Morse'em kontaktują się trzej koledzy George'a z poprawczaka - wszyscy zeznają, że w czasach, kiedy Wintergreen i Landesman piastowali wysokie stanowiska, w placówce dochodziło do seksualnego wykorzystywania chłopców, jednak sprawę sprytnie zatuszowano. Czy zbrodnie mogą mieć coś wspólnego z mroczną przeszłością Blenheim Vale?

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour 2
Endeavour 2 odc. 1
Endeavour 2 odc. 2
Endeavour 2 odc. 3
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...