Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 2

Endeavour 2


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2014, 89 min.
reżyseria: Kristoffer Nyholm
obsada: Anton Lesser, Roger Allam, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 29.06.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 49 miejsce w rankingu
Endeavour 2

Cztery miesiące po tragicznych wydarzeniach i postrzeleniu, Endeavour Morse wraca na posterunek i od razu zajmuje się sprawą zainspirowaną przez dwa dziwne wydarzenia.

Do pierwszego incydentu dochodzi, gdy feministka Kitty, córka przyszłej pani poseł Barbary Batten, oblewa czerwoną farbą królową piękności, Dianę Day. Robi to w proteście przeciwko udziałowi Diany Day w ceremonii obchodów 900. rocznicy podboju Anglii przez Normanów. Wkrótce jednak Morse i jego koledzy będą mieli o wiele większe zmartwienie, gdy z dachu rzuca się nieznany mężczyzna. Początkowo wszystko wskazuje na to, ze popełnił samobójstwo, jednak Morse'owi sprawa wydaje się nad wyraz podejrzana. Tym bardziej, że znajduje przy mężczyźnie fałszywe dowody osobiste oraz notatnik, na którym zapisał tajemniczą wiadomość D DAY FRIDAY 98018. Morse odgaduje, że FRIDAY można również czytać jako FRIDA Y, a D DAY może oznaczać Dianę Day. Ale co oznaczają wobec tego cyfry? Czy Diana Day ma coś wspólnego z tajemniczym samobójstwem mężczyzny?

W tytułowej roli występuje Shaun Evans, który wciela się w młodą wersję kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez Johna Thawa w serii "Inspektor Morse". W serialu "Endeavour" bohater stawia pierwsze kroki w zawodzie - w kolejnych odcinkach widzowie poznają wczesne śledztwa brytyjskiego detektywa, znanego ze swojej pasji do rozwiązywania krzyżówek, słuchania muzyki poważnej i rozkoszowania się piwem ale. Młody Morse jest świetną postacią i cieszę się, że to mi przypadł zaszczyt zagrania tego bohatera. Mam nadzieję, że udało nam się dorównać poprzednim serialom i nakręcić świetne historie - przyznawał w wywiadach Evans.

Brytyjska premiera pilotażowego odcinka "Endeavoura" odbyła się w 2012 roku z okazji 25. rocznicy powstania pierwszego odcinka "Inspektora Morse'a" w 1987 roku.

ODCINKI

Endeavour 2 odc. 1
Endeavour 2 odc. 2
Endeavour 2 odc. 3
Endeavour 2 odc. 4
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...