Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Endeavour 3 odc. 2

Endeavour 3 odc. 2


serial kryminalny, Wlk. Brytania
obsada: John Thawa, Shaun Evans
Premiera w Ale kino+: 14.02.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 65 miejsce w rankingu
Endeavour 3 odc. 2
© 2016 ITV Studios. All rights reserved.

Młoda kobieta mdleje na ulicy po wyjściu z supermarketu "Richardson's". Kilka godzin później umiera w szpitalu. W tym samym czasie w innej części miasta mężczyzna ginie we śnie podczas wybuchu gazu w mieszkaniu.

Pierwsza sprawa traktowana jest przez policję jako nieszczęśliwy wypadek, ale druga zwraca uwagę Morse'a. Dlaczego budzik na nocnej szafce mężczyzny zatrzymał się o godzinie piątej? Dlaczego mieszkanie było zamknięte, chociaż klucza w środku nie było? Jeszcze więcej pytań pojawi się, kiedy Morse odkryje zależność między śmiercią pechowej klientki a wybuchem w mieszkaniu. Czy odpowiedzi dostarczą właściciele i pracownicy "Richardsona"?

"Endeavour"" to serial o przygodach młodego detektywa Morse'a - kultowej postaci stworzonej przez Colina Dextera i przez 13 lat odgrywanej przez "Johna Thawa" w serii "Inspektor Morse". Produkcja (sezon 1 i 2 premierowo również pokazywało Ale kino+) zdobyła rzesze wiernych widzów w Polsce, których urzekł sugestywnie oddany klimat Oksfordu lat 60., wspaniale obsadzone role oraz specyficzna atmosfera, jaką mogą zagwarantować tylko brytyjskie kryminały. Każda zagadka kryje za sobą wielopiętrową intrygę, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego widza. W serialu w młodego śledczego - wielbiciela krzyżówek, muzyki poważnej i piwa Ale - brawurowo wciela się "Shaun Evans". Ten 35-letni aktor z Liverpoolu znany na jest Wyspach z szeregu seriali i filmów telewizyjnych. Dopiero rola Endeavoura zdobyła mu niesamowitą popularność, a w 2014 roku nominację do nagrody Crime Thriller Award. Jego przyjaciela i przełożonego, Freda Thursdaya, gra "Roger Allam", którego widzowie mogą kojarzyć z takich filmów jak "Królowa", "V jak Vendetta" czy "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

ODCINKI

Endeavour 3
Endeavour 3 odc. 1
Endeavour 3 odc. 3
Endeavour 3 odc. 4
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...